بیش از ششصد سال است که هر سال در 3 ژوئن هزاران نفر از زائران ارتدوکس  برای  عید پاک در روستای سنتی Velikoretskoe.po  روسیه گردهم می آیند  زائران به مدت 5 روز با نماز و سرودهای مذهبی مسیری  در حدود 130 کیلومتر را طی می کنند. در دوران اتحاد جماهیر شوروی این آیین مذهبی رسما ممنوع شد اما زائران پنهان  از چشم ماموران امنیتی این مراسم را بجا می آوردند. اوایل دهه 90، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و فروپاشی نظام حاکم این ممنوعیت برداشته شد و تعداد زائران افزایش یافت این آیین یکی از مراسم مهم مذهبی روسیه است. شمارا به دیدن این مجموعه Aleksey Myakishevعكاس روس تبار دعوت می کنم.

  

 

لانگ اکسپوژر به مدتی گفته می شود که شاتر باز است و نور به سنسور دوربین برخورد می کند (این زمان توسط سرعت شاتر یا Shutter speed در دوربین، توسط عکاس یا در مد های نوردهی اتوماتیک توسط خود دوربین، تعیین و تنظیم می شود).

مجموعه عکس پرتره که با فلاش و عمق میدان باز عکاسی شده درباره روح و فرهنگ مبارزه جویانه ودر عین حال مهربان مردم تبت که در برابر اشغال سرزمین خود توسط چین  کمونیستی،اشغالی ویرانگر و سرکوبگرانه که از سال ۱۹۴۹آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

در دهه هاى اخير، چند صد ميليون انسان بخاطر فقر، جنگ و سركوب از خانه و كاشانه ى خود جاكن شده اند.برخى گريختند تا جان خويش را حفظ كنند و بسيارى ديگر جان خود را به خطر انداختند تا از فقر و مسكنت برهند.

 

مردم هندوستان روز دوشنبه و در یک روز تعطیل رسمی Holi هولی  جشن رنگ ها به استقبال نو شدن فصل، پیروزی روشنایی است این جشن در آغاز بهارو درآخرین شبی در فوریه یا مارس که ماه کامل است، برگزار می‌شود

 

در اين مجموعه تعدادی عکس متفاوت و مختلف در ژانر مستند را خواهیم دید که سختی ها و مشکلات جهان را نشان می دهند.گاهی اوقات با دیدن این نوع تصاویر به خصوص در مورد مشکلات کودکان  دیدگاه ما به کلی در مورد زندگی آسوده و راحت تغییر میکند.این تعداد عکس به شما ایده ای می دهد تا شما به راحتی و با مقداری تفکر موضوعات و مشکلات عصر حاضر را راحت تر انتخاب کنید و با عکس های خود بتوانید به معضلات و مشکلات انسانی و اجتماعی  جهان مقداری کمک کنید و تاثیر بگذارید. شما را به دیدن این عکس های  دعوت میکنم. 

عكاس برزيلي سباستيائو سالگادو كه بطور قاچاقی خود را از عربستان سعودي و در پوشش نظاميان آمريكايي به کویت رسانده بود موفق به ثبت تصاويري تكان دهنده از شرايط سخت و غير قابل باور عمليات اطفاي حريق چاه‌هاي نفت كويت شد.

جنگ کوزوو درگیری مسلحانه‌ای در منطقه کوزوو بود که از ۲۸ فوریه ۱۹۹۸ تا ١۱ ژوئن ۱۹۹۹ جریان داشت. در این جنگ ارتش جمهوری فدرال یوگسلاوی (که در آن هنگام شامل صربستان و مونته‌نگرو می‌شد) و پیش از جنگ کوزوو را در اختیار داشت در یک سو و گروه‌های شورشی آلبانیایی‌تبار کوزوو با نام ارتش آزادیبخش کوزوو در سوی دیگر قرار داشتند. شورشیان کوزوو از ۲۴ مارس ۱۹۹۹ از پشتیبانی هوایی ناتو برخوردار شدند و در مقاطعی از جنگ پشتیبانی زمینی ارتش آلبانی را هم داشتند.

مهاجرانی که از کشوران به دلیل جنگ وفقر مهاجرت کرده و پناهنده ی کشور های دیگر شده اند عموما در کمپ هایی که توسط کشورهای حوزه ی اروپا حمایت می شوند، زندگی می کنند.

 

شاید تاکنون به عکسهای ضد نور یا سیلوئت برخورد کرده باشید. همانطور که از نام آنها مشخص است این نوع عکسها ضد نور هستند و سوژه در آنها به شدت تیره است به طوری که بسیاری از جزئیات آن قابل مشاهده نیست و تنها نمایی کلی از آن در عکس نمایان میشود. در این نوع عکاسی میتوان از سوژههای مختلفی همچون انسان، درخت، حیوان یا برخی اشیا استفاده کرد.

درست برخلاف لنزهای تله، استفاده از یک لنز واید به شما این امکان را می دهد که به خوبی به سوژه ها نزدیک شوید و این احساس را تلقی می کند که عکاس در لحظه و در مکان بوده و توانسته حس موجود در فضا را به خوبی به تصویر بکشد.

عکاسی مینیمالیستی یک هنر کمتر شناخته شده است. بهره گیری از  تصاویر آرام ،  متمرکز ساختن  کادر در عناصر اصلی برای خلق ترکیبی بی نقص، صراحت بیان و سادگی از ویژگیهای این سبک از عکاسی است.

 

دوناتو دی کامیلو، عکاس نیویورکی، می‌گوید: «در کودکی متحمل رنج‌های بسیاری شدم. اولین دوستم درست مقابل پای راستم جان داد؛ وقتی تنها 9 سال سن داشتم.

ساتوكى ناگاتا (Satoki Nagata) يك عكاس خيابانى ژاپنى است كه پس از گرفتن درجه دكترى در رشته علوم اعصاب دانشگاه شيكاگو در همان جا اقامت گزيد. او كه كارش را متاثر از فلسفه بوديستى Zen مى داند مي گويد وجود ما از روابط به هم پیوسته انسانى تشکیل شده است. این مفهوم الهام بخش او برای استفاده از عکاسی به منظور فاش کردن اين روابط و ایجاد چنین پویایی اى است.
او از سال 2009 پروژه بلندمدتى را براى عكاسى در ايستگاه Redline شيكاگو آغاز كرد و اين عكس ها بخشى از ديدگاه او به عكاسى خيابانى را نشان مى دهند.

 

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای مصطفی نوده می باشد و نیز عکس شایسته تقدیر متعلق به آقای مصطفی نوده می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای مسلم پورشمسی می باشد و نیز عکس های شایسته تقدیرمتعلق به آقایان مصطفی نوده واسماعیل احمدی می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای حمید عزیزی خانقاهی می باشد و نیز عکس شایسته تقدیرمتعلق به آقای مصطفی نوده می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای جاوید خدمتی می باشد و نیز عکس شایسته تقدیرمتعلق به آقای علی بهلولی می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای منصور مهرآذرمی باشد و نیز عکس های شایسته تقدیرمتعلق به آقایان ابراهیم رفیعی پرکوهی وامیرحسین علیمیرزایی می باشد.

عکس های برتر هفته سوم بهمن در استان مازندران به انتخاب هیئت داوران به شرح زیر می باشد

امانت داری و اخلاق مداری.

محتوای این سایت با ذکر منبع و تحت شرایط مجوز کریتیو کامنز تخصیص 4.0 بین‌المللی قابل استفاده است.

Content by this site is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International license.

p><

 

بالا