جنگ کوزوو درگیری مسلحانه‌ای در منطقه کوزوو بود که از ۲۸ فوریه ۱۹۹۸ تا ١۱ ژوئن ۱۹۹۹ جریان داشت. در این جنگ ارتش جمهوری فدرال یوگسلاوی (که در آن هنگام شامل صربستان و مونته‌نگرو می‌شد) و پیش از جنگ کوزوو را در اختیار داشت در یک سو و گروه‌های شورشی آلبانیایی‌تبار کوزوو با نام ارتش آزادیبخش کوزوو در سوی دیگر قرار داشتند. شورشیان کوزوو از ۲۴ مارس ۱۹۹۹ از پشتیبانی هوایی ناتو برخوردار شدند و در مقاطعی از جنگ پشتیبانی زمینی ارتش آلبانی را هم داشتند.

مهاجرانی که از کشوران به دلیل جنگ وفقر مهاجرت کرده و پناهنده ی کشور های دیگر شده اند عموما در کمپ هایی که توسط کشورهای حوزه ی اروپا حمایت می شوند، زندگی می کنند.

 

شاید تاکنون به عکسهای ضد نور یا سیلوئت برخورد کرده باشید. همانطور که از نام آنها مشخص است این نوع عکسها ضد نور هستند و سوژه در آنها به شدت تیره است به طوری که بسیاری از جزئیات آن قابل مشاهده نیست و تنها نمایی کلی از آن در عکس نمایان میشود. در این نوع عکاسی میتوان از سوژههای مختلفی همچون انسان، درخت، حیوان یا برخی اشیا استفاده کرد.

درست برخلاف لنزهای تله، استفاده از یک لنز واید به شما این امکان را می دهد که به خوبی به سوژه ها نزدیک شوید و این احساس را تلقی می کند که عکاس در لحظه و در مکان بوده و توانسته حس موجود در فضا را به خوبی به تصویر بکشد.

عکاسی مینیمالیستی یک هنر کمتر شناخته شده است. بهره گیری از  تصاویر آرام ،  متمرکز ساختن  کادر در عناصر اصلی برای خلق ترکیبی بی نقص، صراحت بیان و سادگی از ویژگیهای این سبک از عکاسی است.

 

دوناتو دی کامیلو، عکاس نیویورکی، می‌گوید: «در کودکی متحمل رنج‌های بسیاری شدم. اولین دوستم درست مقابل پای راستم جان داد؛ وقتی تنها 9 سال سن داشتم.

ساتوكى ناگاتا (Satoki Nagata) يك عكاس خيابانى ژاپنى است كه پس از گرفتن درجه دكترى در رشته علوم اعصاب دانشگاه شيكاگو در همان جا اقامت گزيد. او كه كارش را متاثر از فلسفه بوديستى Zen مى داند مي گويد وجود ما از روابط به هم پیوسته انسانى تشکیل شده است. این مفهوم الهام بخش او برای استفاده از عکاسی به منظور فاش کردن اين روابط و ایجاد چنین پویایی اى است.
او از سال 2009 پروژه بلندمدتى را براى عكاسى در ايستگاه Redline شيكاگو آغاز كرد و اين عكس ها بخشى از ديدگاه او به عكاسى خيابانى را نشان مى دهند.

 

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای مصطفی نوده می باشد و نیز عکس شایسته تقدیر متعلق به آقای مصطفی نوده می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای مسلم پورشمسی می باشد و نیز عکس های شایسته تقدیرمتعلق به آقایان مصطفی نوده واسماعیل احمدی می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای حمید عزیزی خانقاهی می باشد و نیز عکس شایسته تقدیرمتعلق به آقای مصطفی نوده می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای جاوید خدمتی می باشد و نیز عکس شایسته تقدیرمتعلق به آقای علی بهلولی می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای منصور مهرآذرمی باشد و نیز عکس های شایسته تقدیرمتعلق به آقایان ابراهیم رفیعی پرکوهی وامیرحسین علیمیرزایی می باشد.

عکس های برتر هفته سوم بهمن در استان مازندران به انتخاب هیئت داوران به شرح زیر می باشد

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای جاوید خدمتی می باشد و نیز عکس شایسته تقدیر  متعلق به آقای ابراهیم رفیعی پرکوهی می باشد.

هیئت داوران این هفته عکسی را به عنوان عکس برتر انتخاب نکردند و تنها یک عکس را شایسته تقدیر دانستند که متعلق به جناب آقای علی بهلولی می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای سید مجید توکلی می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر به ترتیب متعلق به آقایان علی بهلولی ، مهدی کریمی سودرجانی ،ابراهیم رفیعی پرکوهی ، اسماعیل احمدی ،ابراهیم رفیعی پرکوهیمی باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای پوریا نادری می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر به ترتیب متعلق به آقایان مهدی صفازاده، سید علی دشتی ،  علی بهلولی ، محمد حسین غایبی و حمید عزیزی خانقاهی می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای عبدالصاحب مشکوریان می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر به ترتیب متعلق به آقایان و خانم ها علی بهلولی، ابراهیم رفیعی پرکوهی ، سید علی دشتی ، زهرا(فرزانه) محمدی و شهلا خیراله زاده می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای حمید عزیزی خانقاهی می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر به ترتیب متعلق به آقایان و خانم ها  ابراهیم رفیعی پرکوهی ، علی بهلولی، مهدی کریمی سودرجانی ، الهام کاسب و منصور آهسته می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای محمدحسین خزاعی می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر به ترتیب متعلق به آقایان و خانم ها احسان حبیبی ، ابراهیم رفیعی پرکوهی ، مجید روئین فرد، محمود طالبی و فاطمه السادات میرصادقی می باشد.

امانت داری و اخلاق مداری.

محتوای این سایت با ذکر منبع و تحت شرایط مجوز کریتیو کامنز تخصیص 4.0 بین‌المللی قابل استفاده است.

Content by this site is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International license.

بالا