عکاسی از طبیعت یکی از جذاب ترین سرگرمی هایی است که هر فردی می تواند در زندگی خود تجربه کند. البته اگر یک عکاس حرفه ای باشید و علاوه بر داشتن آگاهی از عملکرد دوربین های اس‌ال‌آر، نگاه متفاوتی هم داشته باشید، بدون شک می توانید عکس های فوق العاده زیبایی به ثبت برسانید.

طبیعت جلوه های زیادی دارد؛ دریاها و اقیانوس های بیکرانی که سیاره زمین را به سیاره آبی بدل کرده اند، جنگل های سرسبزی که جای جای گیتی را پوشانده اند، صحراهای سوزان و پهناوری که جهنم را بر زمین تداعی می کنند و کوهسارانی که با قامت های سر به فلک کشیده پناه زندگی بسیاری شده اند.

 

نوربرت کریستوف خوش شانس بود و توانست در ۴ صبح روزی از شهر لهستانی کراکو عکاسی کند که هوا گرم بود و به همین دلیل کراکو را مه فراگرفته بود. همان طور که در تصاویر زیر می‌بینید این فرصت فوق العاده‌ای برای عکاسی از این شهر بود.

والریو بیسپوری یک دهه از عمر خود را صرف عکاسی از برخی از خطرناک‌ترین زندان‌های آمریکای جنوبی کرده است؛ جهانی تاریک که پذیرای شرورترین زندانیان آن قاره است.او در مجموعه‌ی عکس «انسِرادوس» تلاش کرده تا مسئله افزایش جمعیت زندان و کمبود فضای کافی را از منظری انسانی به تصویر کشد.

عکاس درون «بو لی» تصاویر هوایی شگفت انگیزی از سواحل زیبای استرالیا گرفته است. او در عکس هایش زیبایی متنوع محیط اطرافش را از دید پرنده نمایش می‌دهد.

در حالى كه جهانیان با نگرانی در حال نظاره کردن قیام و پیشروی دراماتیک دولت اسلامی عراق و سوریه (داعش) بودند و تبديل شدن نیروهای جهادی به تهدید شماره یک امنیت جهانی  مسلم انگاشته مى شد، جنبش ديگرى با اهدافى مترقى در خاورميانه سربرآورد كه توسعه طلبى سرزمينى داعش را متوقف ساخت و به سرعت  توجه بین المللی را به خود جلب نمود.

استیو مکورید عکاس اهل ایالات متحده آمریکا است. وی در سال ۱۹۵۰ در فیلادلفیا متولد شد و در دانشگاه پنسیلوانیا به تحصیل در رشتهٔ سینما پرداخت. مک کری عکاسی خبری را به صورت حرفه‌ای از جنگ شوروی در افغانستان آغاز کرد.

نیکولاس برونو عكاس از نوعى اختلال خواب توام با كابوس هاى شبانه رنج مى برد، او در اين عكسها با استيج كردن و مونتاژ، پس از بازسازى صحنه هايى كه در كابوسهايش مى بيند كاسى كرده و از اين راه سعى دارد به درمان اختلال خود كمك كند. عكس هاى او سرد، انتزاعى و به صورت دهشتناكى تاثيرگذار هستند. درون نگرى و خودكاوى عميق اين عكاس در عكس هاى درمانگرش را با هم مشاهده كنيم.

تحریمهای بین المللی که بیش از یک دهه از عمرشان می گذرد مانع واردات ماشین آلات سنگین و فناوری مدرن در همه بخشها شده و معدنکاری زغال سنگ نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.
 

در آن زمان کودکان مجبور بودند در معادن، کارخانه ها و صنايع ديگر کار کنند تا بتوانند خرج خانواده را تامين کنند. اين مجموعه عکس توسط لوئيس هاين گرفته شده اند و در آن ها شرايط سخت کاري به تصوير کشيده شده است،در سال 1908، کمیته حمایت از کودکان کارگر پروژه ای را همراه با حقوق ماهانه به او محول کرد . او طی چند سال سفرهای گسترده ای داشت و از کودکانی که در معادن ،کارخانه ها، کارگاه های کنسرو سازی ،کارخانه های نساجی، مشاغل خیابانی و کشاورزی مشغول به کار بودند، تصاویری تهیه کرد . عکسهای هاین اجتماع را متوجه این مسأله ساخت که این کودکان از لذتهای کودکی، سلامتی، آموزش و شانسی برای داشتن زندگی بهتر، محرومند . آثار او در این پروژه عکاسی، نیرویی برای تغییر نگرش عمومی به وجود آورد و ابزاری شد تا قوانین سختی علیه کار کودک وضع گردد .

مجموعه عكس «كودكان كار» اثر عکاس «لوئيس هاين» را مشاهده میکنیم.

 

«گوستاو ویلیت» عكاس اين مجموعه امیدوار است عکس های او پنجره ای به روی زندگی روزانه این ملت باز کند. شاید این کلیشه باشد اما درست است، این بچه ها بسیار مثبت هستند و دیدنشان شما را دلگرم می کند.

تاریکی دوران امروز ما.روایتی تصویری از کودکان کار و مهاجرانی که تنها راه زنده ماندن آنها کار در این سوله های تاریک و نمور است.

افسردگی سالهای سال است مردم فقیر در ایالات متحده آمریکا را مجبور به سفر به اطراف در جستجوی کار میکند. بسیاری از این انسانها به دلیل نداشتن پول کافی برای سفر به صورت پنهانی توسط قطار سفر می کنند. این افراد شامل مهاجران غیر قانونی، سربازان جنگ ویتنام، جوانان فراری، معتادان سرگردان، ماجراجویان می شوند. این داستان تصویری از سفر پرماجرا را Stephan Vanfleteren عکاسی کرده است.این مجموعه داستانی رتبه اول داستان تصویری در وورد پرس فوتو سال 1997 را نصیب خود کرده است.

مجموعه عكس «زندگی روزمره در قطار» اثر عکاس Stephan Vanfleteren را مشاهده میکنیم.

کلمبیا از قرن شانزدهم با اجبار بردگان آفریقایی به کار در مزارع نیشکر پیشرفت چشمگیری در این صنعت داشته است. چرا که این بردگان  در شرایط سخت کاری هم توانایی استقامت داشتند.

بعد از چهار تا پنج سال از جنگ داخلي در افغانستان. جنبش بنيانگزار طالبان در اكتبر ١٩٩٦كابل را فتح كردند.آنها مانند قهرمانان صلح مورد ستايش قرار گرفتند. بلافاصله بعد از پيروزي، طالبان شروع به اعمال سختگيرانه قوانين اسلامي به يك ميليون نفر جمعيت به منظور تبديل افغانستان به يك دولت اسلامي كرد. طالبان در هفته اول قدرت گيري، زنان و دختران را از تحصيل منع و فرمان اخراج زنان شاغل از ادارات و بيمارستانها را صادر كرد.تصوير چهره انسان ممنوع شد. در اولين نماز جمعه، سربازان طالبان رهگذران را به زور اسلحه به درون مساجد مي راندند. مجموعه عكس «مردان، جنگ و صلح» اثر عکاس شناخته شده James Nachtwey (جیمز نچوی) را مشاهده میکنیم.

ارزیابی ها حاکی از این است که بیش از 2500 پناهنده و مهاجر در سال 2015 در جریان تلاش برای رسیدن به اروپا جان خود را از دست داده ویا مفقود شدند.

"زمین بدون بازگشت" یک پروژه طولانی مدت است که آخرین بازمانده از روستاهای بنام اوکراین و ساکنان آن را به تصوير مي كشد.

تجارت زباله های خطرناک تا حدی پیشرفت کرده است که برخی بنادر اروپایی مانند بندر روتردام به یکی از مهمترین مراکز داد و ستد این زباله ها و مسیری برای فرستادن آنها به کشورهایی مانند چین، اندونزی، هند، مصر و کشورهای فقیر آفریقایی تبدیل شده است. در آفریقا غنا، سومالی و نیجریه و جنوب موزامبیک  از مهمترین مناطقی هستند که به زباله دانی کشورهای صنعتی تبدیل شده اند. این زباله ها به مردم این کشور آسیب فراوان زده و در برخی مواقع به بحران های بزرگی منجر می شود. بحران ابیجان در ساحل عاج در سال 2006 و نیز هلاک شدن عده ای از مردم هند در ماجرای موسوم به بحران گاز بوپال که در اثر آلودگی آب های زیرزمینی با مواد شیمیایی رخ داد نمونه هایی از این دست هستند. آمریکا هر ساله صدها هزار تن از زباله های خطرناک خود را به کشورهای دیگر صادر می کند. مقدار بسیار بیشتری از مقادیر اعلام شده نیز به صورت قاچاق و از مسیرهای غیر قانونی از این کشور خارج می شود که تا 50 درصد مقادیر اعلام شده نیز برآورد می شود. آمریکا همچنین تا هشتاد درصد زباله هایی که به آنها اقلام دست دوم الکترونیکی نام داده است را نیز از محدوده سرزمینی خود خارج می کند.مجموعه تاثیر گزار Trash Land. اثر عکاس شناخته شده José Ferreira  را مشاهده میکنیم.

مجموعه عکس هند و مرگ مهاتما گاندی اثری کمتر دیده شده و خاص از عکس های کارتیه برسون از این اتفاق مهانداس کارامچاند گاندی رهبر سیاسی و معنوی هندی‌ها بود که ملت هند را در راه آزادی از استعمار امپراتوری بریتانیا رهبری کرد. او در طول زندگیش استفاده از هر نوع ترور و خشونت برای رسیدن به مقاصد را رد می‌کرد.

 مجموعه عکس مشهوری که توسط عکاس مستند pep bonet, جمع آوری شده است. پپ بونت یک نیکون باز قهار است.بسیاری از منتقدین ترکیب بندی های این عکاس را کلاس درسی میدانند برای یادگیری کمپوزوسیون در عکاسی مستند.شما را به دیدن این مجموعه مستند دعوت میکنم.

صندوق کودکان سازمان ملل ملل متحد،"یونیسف"، درباره افزایش کودکانی که در کشورهای مختلف دنیا موفق به رفتن به مدرسه نمی شوند، هشدار داد.
صندوق کودکان سازمان ملل متحد اعلام کرد: در کشورهای لیبریا، سودان جنوبی، افغانستان، سودان، نیجر و نیجریه، بیشترین تعداد کودکان محروم از تحصیل وجود دارد.
بنا بر اعلام یونیسف، در این کشورها حدود 18 میلیون کودک امکان حضور در مدارس را ندارند.
این نهاد وابسته به سازمان ملل، دلایل اصلی محرومیت کودکان از تحصیل در این کشورها را خشونت، خشکسالی، سیل، زلزله و یا فقر شدید عنوان کرد. مجموعه عکس تاثیر گذار کودکان محروم از دریچه ی دوربین توماس تام مشاهده ميكنيم.

جشنواره آرد و تخم مرغ از ۲۰۰ سال پیش هر سال در بیست و هشتم دسامبر در شهر ایبی اسپانیا برگزار می‌شود. این جشنواره به ‌قدری کثیف ‌کاری دارد که شرکت‌کنندگان با لباس مجهز نظامی در آن حاضر می‌شوند. در این جشنواره مردم به سمت یکدیگر آرد و تخم مرغ پرت می‌کنند. جنگ آرد و تخم مرغ معمولا بین متأهل‌ها و مجردهاست. کسانی که حاضر به شرکت در این جشنواره نیستند ملزم به پرداخت جریمه هستند ولی جریمه ‌های آنها در امور خیریه صرف می‌شود. این مجموعه متفاوت به عکاسی آنتونیو گیبوتا ایتالایی رتبه ی دوم در بخش "مردم" ورلد پرس فوتوی ۲۰۱۷ را کسب کرده است.

 

جان اریک ویدر، عکاس ایسلندی تصاویر زیبایی از چشم انداز قطبی سرزمین گرینلند تهیه کرده است.

بیش از ششصد سال است که هر سال در 3 ژوئن هزاران نفر از زائران ارتدوکس  برای  عید پاک در روستای سنتی Velikoretskoe.po  روسیه گردهم می آیند  زائران به مدت 5 روز با نماز و سرودهای مذهبی مسیری  در حدود 130 کیلومتر را طی می کنند. در دوران اتحاد جماهیر شوروی این آیین مذهبی رسما ممنوع شد اما زائران پنهان  از چشم ماموران امنیتی این مراسم را بجا می آوردند. اوایل دهه 90، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و فروپاشی نظام حاکم این ممنوعیت برداشته شد و تعداد زائران افزایش یافت این آیین یکی از مراسم مهم مذهبی روسیه است. شمارا به دیدن این مجموعه Aleksey Myakishevعكاس روس تبار دعوت می کنم.

  

 

لانگ اکسپوژر به مدتی گفته می شود که شاتر باز است و نور به سنسور دوربین برخورد می کند (این زمان توسط سرعت شاتر یا Shutter speed در دوربین، توسط عکاس یا در مد های نوردهی اتوماتیک توسط خود دوربین، تعیین و تنظیم می شود).

مجموعه عکس پرتره که با فلاش و عمق میدان باز عکاسی شده درباره روح و فرهنگ مبارزه جویانه ودر عین حال مهربان مردم تبت که در برابر اشغال سرزمین خود توسط چین  کمونیستی،اشغالی ویرانگر و سرکوبگرانه که از سال ۱۹۴۹آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

در دهه هاى اخير، چند صد ميليون انسان بخاطر فقر، جنگ و سركوب از خانه و كاشانه ى خود جاكن شده اند.برخى گريختند تا جان خويش را حفظ كنند و بسيارى ديگر جان خود را به خطر انداختند تا از فقر و مسكنت برهند.

 

مردم هندوستان روز دوشنبه و در یک روز تعطیل رسمی Holi هولی  جشن رنگ ها به استقبال نو شدن فصل، پیروزی روشنایی است این جشن در آغاز بهارو درآخرین شبی در فوریه یا مارس که ماه کامل است، برگزار می‌شود

 

در اين مجموعه تعدادی عکس متفاوت و مختلف در ژانر مستند را خواهیم دید که سختی ها و مشکلات جهان را نشان می دهند.گاهی اوقات با دیدن این نوع تصاویر به خصوص در مورد مشکلات کودکان  دیدگاه ما به کلی در مورد زندگی آسوده و راحت تغییر میکند.این تعداد عکس به شما ایده ای می دهد تا شما به راحتی و با مقداری تفکر موضوعات و مشکلات عصر حاضر را راحت تر انتخاب کنید و با عکس های خود بتوانید به معضلات و مشکلات انسانی و اجتماعی  جهان مقداری کمک کنید و تاثیر بگذارید. شما را به دیدن این عکس های  دعوت میکنم. 

عكاس برزيلي سباستيائو سالگادو كه بطور قاچاقی خود را از عربستان سعودي و در پوشش نظاميان آمريكايي به کویت رسانده بود موفق به ثبت تصاويري تكان دهنده از شرايط سخت و غير قابل باور عمليات اطفاي حريق چاه‌هاي نفت كويت شد.

جنگ کوزوو درگیری مسلحانه‌ای در منطقه کوزوو بود که از ۲۸ فوریه ۱۹۹۸ تا ١۱ ژوئن ۱۹۹۹ جریان داشت. در این جنگ ارتش جمهوری فدرال یوگسلاوی (که در آن هنگام شامل صربستان و مونته‌نگرو می‌شد) و پیش از جنگ کوزوو را در اختیار داشت در یک سو و گروه‌های شورشی آلبانیایی‌تبار کوزوو با نام ارتش آزادیبخش کوزوو در سوی دیگر قرار داشتند. شورشیان کوزوو از ۲۴ مارس ۱۹۹۹ از پشتیبانی هوایی ناتو برخوردار شدند و در مقاطعی از جنگ پشتیبانی زمینی ارتش آلبانی را هم داشتند.

مهاجرانی که از کشوران به دلیل جنگ وفقر مهاجرت کرده و پناهنده ی کشور های دیگر شده اند عموما در کمپ هایی که توسط کشورهای حوزه ی اروپا حمایت می شوند، زندگی می کنند.

 

شاید تاکنون به عکسهای ضد نور یا سیلوئت برخورد کرده باشید. همانطور که از نام آنها مشخص است این نوع عکسها ضد نور هستند و سوژه در آنها به شدت تیره است به طوری که بسیاری از جزئیات آن قابل مشاهده نیست و تنها نمایی کلی از آن در عکس نمایان میشود. در این نوع عکاسی میتوان از سوژههای مختلفی همچون انسان، درخت، حیوان یا برخی اشیا استفاده کرد.

درست برخلاف لنزهای تله، استفاده از یک لنز واید به شما این امکان را می دهد که به خوبی به سوژه ها نزدیک شوید و این احساس را تلقی می کند که عکاس در لحظه و در مکان بوده و توانسته حس موجود در فضا را به خوبی به تصویر بکشد.

عکاسی مینیمالیستی یک هنر کمتر شناخته شده است. بهره گیری از  تصاویر آرام ،  متمرکز ساختن  کادر در عناصر اصلی برای خلق ترکیبی بی نقص، صراحت بیان و سادگی از ویژگیهای این سبک از عکاسی است.

 

دوناتو دی کامیلو، عکاس نیویورکی، می‌گوید: «در کودکی متحمل رنج‌های بسیاری شدم. اولین دوستم درست مقابل پای راستم جان داد؛ وقتی تنها 9 سال سن داشتم.

ساتوكى ناگاتا (Satoki Nagata) يك عكاس خيابانى ژاپنى است كه پس از گرفتن درجه دكترى در رشته علوم اعصاب دانشگاه شيكاگو در همان جا اقامت گزيد. او كه كارش را متاثر از فلسفه بوديستى Zen مى داند مي گويد وجود ما از روابط به هم پیوسته انسانى تشکیل شده است. این مفهوم الهام بخش او برای استفاده از عکاسی به منظور فاش کردن اين روابط و ایجاد چنین پویایی اى است.
او از سال 2009 پروژه بلندمدتى را براى عكاسى در ايستگاه Redline شيكاگو آغاز كرد و اين عكس ها بخشى از ديدگاه او به عكاسى خيابانى را نشان مى دهند.

 

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای مصطفی نوده می باشد و نیز عکس شایسته تقدیر متعلق به آقای مصطفی نوده می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای مسلم پورشمسی می باشد و نیز عکس های شایسته تقدیرمتعلق به آقایان مصطفی نوده واسماعیل احمدی می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای حمید عزیزی خانقاهی می باشد و نیز عکس شایسته تقدیرمتعلق به آقای مصطفی نوده می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای جاوید خدمتی می باشد و نیز عکس شایسته تقدیرمتعلق به آقای علی بهلولی می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای منصور مهرآذرمی باشد و نیز عکس های شایسته تقدیرمتعلق به آقایان ابراهیم رفیعی پرکوهی وامیرحسین علیمیرزایی می باشد.

عکس های برتر هفته سوم بهمن در استان مازندران به انتخاب هیئت داوران به شرح زیر می باشد

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای جاوید خدمتی می باشد و نیز عکس شایسته تقدیر  متعلق به آقای ابراهیم رفیعی پرکوهی می باشد.

هیئت داوران این هفته عکسی را به عنوان عکس برتر انتخاب نکردند و تنها یک عکس را شایسته تقدیر دانستند که متعلق به جناب آقای علی بهلولی می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای سید مجید توکلی می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر به ترتیب متعلق به آقایان علی بهلولی ، مهدی کریمی سودرجانی ،ابراهیم رفیعی پرکوهی ، اسماعیل احمدی ،ابراهیم رفیعی پرکوهیمی باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای پوریا نادری می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر به ترتیب متعلق به آقایان مهدی صفازاده، سید علی دشتی ،  علی بهلولی ، محمد حسین غایبی و حمید عزیزی خانقاهی می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای عبدالصاحب مشکوریان می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر به ترتیب متعلق به آقایان و خانم ها علی بهلولی، ابراهیم رفیعی پرکوهی ، سید علی دشتی ، زهرا(فرزانه) محمدی و شهلا خیراله زاده می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای حمید عزیزی خانقاهی می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر به ترتیب متعلق به آقایان و خانم ها  ابراهیم رفیعی پرکوهی ، علی بهلولی، مهدی کریمی سودرجانی ، الهام کاسب و منصور آهسته می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای محمدحسین خزاعی می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر به ترتیب متعلق به آقایان و خانم ها احسان حبیبی ، ابراهیم رفیعی پرکوهی ، مجید روئین فرد، محمود طالبی و فاطمه السادات میرصادقی می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای احسان حبیبی می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر به ترتیب متعلق به آقایان محمد حسین غایبی ، سید علی دشتی ، وحید میرجانی ، احسان باقر زاده و اسماعیل احمدی می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای علی بهلولی می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر به ترتیب متعلق به آقایان و خانم ها محمد هادی ایزدی ، ابراهیم رفیعی پر کوهی ، زهرا (فرزانه) محمدی  ، غلامرضا شمس ناتری و محمد حسین غایبی می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای رضا مصطفوی می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر به ترتیب متعلق به آقایان علی کیان جم ، منصور آهسته ، سید مجید توکلی  ، ابراهیم رفیعی پر کوهی و محمد باقر فاضلی می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای علی کیان جم می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیربه ترتیب متعلق به آقایان و خانم ها مریم تسلیمی ، امین دیلم ، سید علی دشتی  ، غلامرضا شمس ناتری و احسان باقر زاده می باشد.

 

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای سید ضیا الدین صفویان می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیربه ترتیب متعلق به آقایان و خانم ها  گلناز گلشن ،غلامرضا شمس ناتری ، منصور رضائی زاده ، الهام كاسب و سید علی دشتی می باشد.

 

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای علی کیان می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر متعلق به آقایان امین ملک زاده ، سید علی دشتی ، علی اعرابی ، امیرحسین نفریه ، رضا مصطفوی می باشد.

 

 

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای غلامرضا شمس ناتری می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر متعلق به آقایان  سید ولی شجاعی ، سید مجید توکلی ، حمید عزیزی خانقاهی ، ابراهیم رفیعی پر کوهی و سرکار خانم فاطمه صولی می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای اصغر عاصم کفاش می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر متعلق به آقایان داود شیخ الاسلامی ، سید مجید توکلی ، حمزه عینی نژاد ، ابراهیم رفیعی پر کوهی ، احسان پزشکان می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای عرفان محمدپور آکردیمی باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر متعلق به آقایان امیر حسین نفریه ، حمزه عینی نژاد ،  محمد مهدی دهقان ، مهران دادخواهی پور و فرشاد ترابی گودرزی می باشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای  عرفان محمدپور آکردیمی باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر متعلق به آقایان حمید عزیزی خانقاهی، جواد روئین ،  محمد حسین غایبی ، میکائیل صادقی، و سر کار خانم زهرا (فرزانه) محمدیمیباشد.

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای  سید مجید توکلی می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر متعلق به آقایان احسان باقر زاده  ، میکائیل صادقی،  مهران لرنی ، علی اعرابی ، و سر کار خانم سارا نجفی  میباشد .    

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای  حمید عزیزی خانقاهی می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر متعلق به آقایان غلامرضا شمس ناتری ،احسان باقر زاده و ابراهیم رفیعی پر کوهی و سر کار خانم سارا نوروزی و زینب شیرازی  میباشد .    

 

 

 

 

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای سید مجید توکلی می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر متعلق به آقایان حمید عزیزی خانقاهی  ، رضا ملا رضایی ،  اصغر عاصم کفاش ،احسان باقر زاده و ابراهیم رفیعی پر کوهی میباشد .                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

 

 

 

 

 

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای سید مجید توکلی می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر متعلق به آقایان جواد روئین ، اصغر عاصم کفاش ، حمید عزیزی خانقاهی، منصور رضائی زاده و سر کار خانم فاطمه همام  میباشد.                                                                                                                                                                                                                                                                                  

 

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای غلامرضا شمس ناتری می باشد و نیز عکسهای شایسته تقدیر متعلق به آقایان جواد روئین ، احسان حبیبی ، منصور رضائی زاده ، اسماعیل احمدی ،  مهدی کریمی سودرجانی میباشد                                                                                                                                                                                                                                                                                  

  عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان حمید عزیزی خانقاهی ، غلامرضا شمس ناتری ، محمد حسین غایبی ،مهدی کریمی سودرجانی، سید مجید توکلی و سرکار خانم مریم پژمان تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.                                                                                                                                                                                                                                                                                            

  عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان مجید توکلی ، منصور آهسته ، سید اکبر میر سعادتی ،منصور رضایی زاده ، رضا زنگنه، حامد اسماعیلی تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.                                                                                                                                                                                                                                                                                            

  عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان سید مصطفی زمانی ، آرمان آزادی ، اصغر عاصم کفاش ، حامد تیزرویان و محمد حیدریان  تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

  عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان محمد حسین غایبی ، اکبر قاسم پور ، غلامرضا شمس ناتری ، جواد رویین ، علی اصغر ابراهیمی ، میلاد اسماعیل زاده و اسماعیل پور نصیری تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.                                                                                                                                                                                                                                                                                            

  عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان آرش میرزایی ، اسماعیل پور نصیری ، سید حسین چراغی ، غلامرضا شمس ناتری و اسماعیل پور نصیری تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

  عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان سید ولی شجاعی لنگری ، آرمان آزادی ، جواد رویین ، سهیل شریفیان ، سرکار خانم سمانه شیرازی و جناب آقای هادی محسن تبار فیروزجائی بوده که آقایان شاهپور رحمانی  و ابراهیم رفیعی پرکوهی نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

  عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان جواد رویین ، سید حسین چراغی ، سرکار خانم سودابه تصدیقی ، مهدی کریمی سودرجانی و ابراهیم رفیعی پرکوهی بوده و آقایان غلامرضا شمس ناتری و محمد هادی ایزدی نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان جواد رویین ، میلاد اسلام زاده ، امید رجبی پور کشایه ، آرمان آزادی ، منصور آهسته  بوده و آقایان محمد رضا ارفعی ، غلامرضا شمس ناتری و میلاد حسنی نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان عادل عزیزی ، میلاد محسنی ، سرکار خانم سپیده سکوت ، آقایان اسماعیل پور نصیری ، حمید امین زاده ، مهدی صفازاده ، سید حسین چراغی تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به سرکار خانم سمانه شیرازی ، آقایان  سید مصطفی زمانی  ، غلامرضا شمس ناتری ، آرمان آزادی  و فرشاد ترابی گودرزی  بوده  که در ادامه ملاحظه می فرمایید

عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان مهدی بابکی ، اصغر عاصم کفاش ، امین مرواریدی ،  امیر بهروزی ،  امیر عبدل پناه ، پیام صفایی ، سرکار خانم فرناز گودرزی و آقایان عابد خانی ، علی کیان و میلاد اسلام زاده  بوده  و آقایان مجید محمدی و سرکارخانم فرزانه میرشفیعی و جناب آقای مجتبی حسینی  نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

  عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان رضا زنگنه ، سهیل شریفیان ، نازنین هاشم پور ،  عسل کاظمی ،  جاوید خدمتی ، حامد بنکدار ، متین منوچهری و محمد کارگر  بوده  و آقایان سید باقراحمدی و سرکارخانم مصفایی نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان مصطفی سالار پور ،امیر بهروزی ، علی اصغر ابراهیمی ،  امین مرواریدی ،  جواد رویین ، مسعود ثبوتی ، رضا زنگنه ، سرکار خانم سمانه شیرازی ، جناب آقایان احد اسماعیلیان و امیر عبدل پناه  بوده و آقایان عابد خانی ، غلامرضا شمس ناتری و سرکار خانم مریم پژمان نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان آرش کریمی ، پیام صفائی ، عابد خانی ،  حسین استوار ،  مهدی بابکی ، امیر جلال ، سنا مصفایی و یاسر زهری بوده که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان عابد خانی ، جواد رویین ، غلامرضا شمس ناتری ،  سرکار خانم نازنین هاشم پور ،  جناب آقای سید باقر احمدی ، مسعود ثبوتی ، اصغر خوش خلق ، مهدی بابکی ، سرکار خانم سنا مصفایی و رضا زنگنه بوده و آقایان احد اسماعیلیان ، ابوالفضل شفیعی و اصغر عاصم کفاش نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان  اصغر خوش خلق ، امیر جلال ، جواد رویین ، سید ولی شجاعی لنگری ، امیر عبدل پناه ، مهدی بابکی ، سرکار خانم مهشید مهدیان ،  جناب آقای غلامرضا شمس ناتری ، سهیل شریفیان و سید مصطفی زمانی بوده و آقایان سهیل شهبازی ، حسین کیان پور و سیاوش افراز نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

   15 عکس برتر سال 92 به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان سید ولی شجاعی لنگری ، جواد رویین ، مهدی طاهری ، جواد شیدا ، غلامرضا شمس ناتری ، عابد خانی ،  سرکار خانم  مهشید مهدیان ، جناب آقایان امیر عبدل پناه ، مسعود ثبوتی ، سرکار خانم  سمانه احمدی ، عاطفه اکبری جناب آقایان محمد رضا دومیری گنجی ، اصغر خوش خلق  ، رضا ملا رضایی و محمد نقدی  تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

   عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به سرکار خانم  سمانه احمدی و آقایان جواد رویین ، مهدی تیرانی ،  غلامرضا شمس ناتری ، مجتبی خامسی ، مرتضی جعفری، عکاس: مجید محمدی ،  سرکار خانم  سمانه شیرازی و جناب آقای میلاد اسلام زاده بوده و آقایان محمد باغستانی ، حامد لوائیان و سرکار خانم  ریحانه امیری نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

   عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای  مرتضی جعفری ، سرکار خانم شادی افرین آرش و آقایان امیر جلال ، پویا هراتیان ،  جواد رویین ، میلاد اسلام زاده ، غلامرضا شمس ناتری ، جواد شیدا و سرکار خانم  زهرا زارع  بوده و آقایان  آرش میرزایی قاضی ، پویان رحیمی نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

   عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به سرکار خانم مهشید مهدیان و جناب آقایان پویان رحیمی ،  امیر جلال ، جواد رویین ، هدایت سلطانی زرندی ، مسعود ثبوتی ، سید حسن کاوشی و سیاوش افراز بوده و آقایان  غلامرضا شمس ناتری ، علیرضا رحیمی و محمد نظری نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

   عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان  جواد رویین ، آرش میرزایی قاضی ، سرکار خانم سمانه احمدی ، جناب آقایان امیر عبدل پناه ، جاوید خدمتی ، غلامرضا شمس ناتری و احد اسماعیلیان  بوده و آقایان  ایمر بهروزی ، پویان رحیمی و سعید فدائیان نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

   عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به سرکار خانم  مهشید مهدیان ، جناب آقایان  غلامرضا شمس ناتری ، امیر جلال ، مسعود ثبوتی ، میلاد نعلبندیان ، سعید فداییان و سید حسن کاوشی  بوده و آقایان  یوسف باقری ، مجیدروئین فرد و مصطفی سالارپور نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای جواد شیدا ، یوسف باقری ، سرکار خانم سمانه احمدی ، مریم رسولی ، جناب آقایان علی اصغر ابراهیمی ، سید حسن کاوشی و یوسف باقری بوده و آقایان  هادی معمر ، جواد رویین و امید ابراهیمی نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای مجید رویین ، غلامرضا شمس ناتری ، امیر جلال ،  علی مجید ناتری ، سرکار خانم سمانه احمدی ، جناب آقایان  یوسف باقری و علی اصغر ابراهیمی بوده و آقایان  اصغر عاصم کفاش و سید حسن کاوشی  نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای اصغر عاصم کفاش ، سرکار خانم مریم رسولی  و پگاه خوش سعادت و آقایان مسعود ثبوتی ، علی اصغر ابراهیمی ، کیوان رسولی آذر و غلامرضا شمس ناتری بوده و آقایان  محمد کاملان ، مهدی صفازاده و علیرضا تقوی  نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای سید ولی شجاعی لنگری ، سرکار خانم سمانه احمدی ، و آقایان  فرشاد شبستری ، غلامرضا شمس ناتری ، سینا نبئی ، مسعود ثبوتی و عباس رستگار بوده و آقایان  مهدی صفا زاده ، امیر عبدل پناه  و احد دلال پور  نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به سرکار خانم سمانه احمدی ، آقایان یاسر زهری ، جواد رویین ، علی جبروتی ، احد دلال علیپور ، یونس جلفایی آذر ، علی اصغر ابراهیمی و علی مجید ناتری بوده و آقایان  مجید رویین فرد ، امیر عبدل پناه  و علی قدرتی  نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان علی دهقان ، احسان ایرجی ، محمد روح بخش ، سرکار خانم  فاطمه عسکریان ، جناب آقای جواد رویین  و  سرکار خانم ستاره سنگتراشانی  بوده و سرکار خانمها  نازنین هاشم پور و زهرا درخشان  نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان یوسف باقری ، مهدی صفا زاده ، سید باقر احمدی ، جواد رویین ، مهدی بابکی  ، محمد آهنگری و  مهرداد خلیل زاده و محسن نیرومند  بوده و آقای ابراهیم علیپور نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان امیر عبدل پناه ، مهدی کریمی ، فرشاد شبستری ، علیرضا وحدی ، سرکار خانم فاطمه گلبابایی  و آقایان مصطفی بزرگمهر و  مهرداد خلیل زاده  بوده و آقایان نیما فارسیان و حمید شوقی نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان فرزاد غفوریان ، جواد رویین ، میلاد نعلبندیان ، علیرضا وحدی ، یاسر زهری  و سرکار خانم زهرا قندالی و آقای فرشار شبستری بوده و سرکار خانمها شاداب بهزادی ، گیلدا رفعتی و آقای علی رضا کدخدازاده نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان سید ولی شجاعی لنگری ، سرکار خانم مریم مهربانی و آقایان  مهدی بابکی ، عابد خانی  ، اصغر خوش خلق ، محمد حسین غایبی  و علی اصغر  ابراهیمی بوده و آقایان محمد نقدی ، بهمن تخت مینا و علیرضا وحدی نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان سید مجتبی سیدی ، مهدی بابکی ، علی اصغر  ابراهیمی ، امیر عبدل پناه ، ابراهیم علی پور  و شریف الدین باقری بوده و آقایان علی قدرتی ، جواد رویین و سرکار خانم ندا عبدالهی  نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان جواد شیدا ، محمد نقدی ، احسان جبیبی ، شهرام نجفی وسرکار خانم راحله حسنی بوده که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان داود شیخ الاسلامی ، اصغر خوش خلق ، سید باقر احمدی ، علی اصغر ابراهیمی و آرش هادی زاده بوده و آقایان حسن شهریاری و سید حسین بحرینی  نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.
 

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان مسعود ثبوتی ، مهدی بابکی ، سرکار خانم  نازنین هاشم پور و آقایان علس مجید ناتری و فرشاد شبستری بوده و آقای علیرضا نادری  نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان جواد رویین ، فرشاد شبستری ، محمد باغستانی ، امیر عبدل پناه  و امیر بهروزی  می باشد که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان مرتضی صالحی ، سجاد وثاق ، امیر عبدل پناه ، رضا ملارضایی ، فرشاد شبستری  و علی مجید ناتری بوده و آقایان اصغر خوش خلق و محمد نظری و حمید عزیزی خانقاهی  نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقایان امین مرواریدی ، امیر عبدل پناه ، مسعود ثبوتی ، علی مجید ناتری ، کیوان رسولی آذر  و شریف الدین باقری بوده و آقایان سهراب نیازی و محمد نظری و سرکار خانم مرجان نظام  نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به آقایان امیررضا کاشانی ، اصغر خوش خلق ، جواد رویین ، سرکار خانم سهیلا قدرتی زاده  و آقای امیر عبدل پناه بوده و آقای حسین خادمی  و سرکار خانم  اکرم ناجی زاده  نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به آقایان سید ولی شجاعی لنگری ، علی مجید ناتری ، محسن غنی پور ، امین مرواردیدی  و فاطمه همام بوده و آقای مجید با کمال و الیاس براری گلنشینی نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به آقایان سید ولی شجاعی لنگری ، پدرام الوند ، مجید وطنی ، سید امید افلاکی  و مرتضی آقاپور بوده و آقای جواد رویین و سرکار خانم زهرا (فرزانه) محمدی نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به آقایان عباس اسلامی کیاسری ، عابد خانی ، عابد خانی ، هادی افرا و علیرضا جباری بوده و آقایان مرتضی آقاپور و علی دباغیان نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به آقایان اصغر خوش خلق ،  محمد رضا دومیری گنجی ، عابد خانی و سرکار خانم ربابه سلیمانی و آقای مرتضی صالحی بوده  که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

 عکسهای برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به آقایان مرتضی صالحی ، سرکار خانم سنا مصفایی  ، آقایان  امیر عبدل پناه ، احسان حبیبی و محمد حسن باقری بوده و جناب آقای اکبر قاسم پور  و سرکار خانم سعیده دریادل نیز کاندیدای انتخاب تشخیص داده شده اند که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

امانت داری و اخلاق مداری.

محتوای این سایت با ذکر منبع و تحت شرایط مجوز کریتیو کامنز تخصیص 4.0 بین‌المللی قابل استفاده است.

Content by this site is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International license.

rss

بالا