برپايي نمایشگاه سوگواره «از عاشورا تا اربعین» در ابهر

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر گفت: نمایشگاه آثار برگزیده سوگواره «از عاشورا تا اربعین» در ابهر برگزار می‌شود.

حسن ناصری اظهار کرد: دومین سوگواره عکس «از عاشورا تا اربعین» در راستای حفظ و ترویج فرهنگ عاشورایی و معرفی عکاسان برتر برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه این سوگواره در 2 بخش عکاسی با دوربین عکاسی و موبایل برگزار شد، اضافه کرد: محرم و فرهنگ عاشورایی، محرم و فرهنگ حجاب و عفاف، مسجد و محرم، جلوه‌های محرم در زندگی امروزی و مناظر شهری، مراسم تعزیه و شبیه‌خوانی، شیرخوارگان حسینی، کاروان‌های عزاداری،  نماز ظهر عاشورا، خیمه‌های عاشورایی و شام غریبان از جمله محورهای این سوگواره بود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر با بیان اینکه پس از بررسی آثار و اعلام رأی داوران، راه‌یافتگان به دومین سوگواره ملی عکس «از عاشورا تا اربعین» معرفی شدند، افزود: برهمین اساس از یک‌هزار و 447 عکس رسیده، 72 قطعه عکس رنگی سیاه و سفید برای نمایش در نمایشگاه انتخاب شدند.

ناصری با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی انجام شده مراسم تقدیر از برگزیدگان سوگواره ملی عکس «از عاشورا تا اربعین» روز 23 دی‌ماه برگزار خواهد شد، اضافه کرد: در این مراسم از نفرات برتر سوگواره تقدیر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در این روز مراسم بازگشایی نمایشگاه آثار برگزیده نیز برگزار می‌شود، افزود: این نمایشگاه به مدت یک ماه تا 22 بهمن‌ماه در شهرستان دایر خواهد بود.

ناصری تصریح کرد: ساعت بازدید از نمایشگاه از ساعت 16 عصر آغاز و تا 20 شب ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر ادامه داد: در این روز از کتاب آثار منتخب چاپ شده نیز رونمایی خواهد شد.

گفتنی است، دومین سوگواره ملی عکس «از عاشورا تا اربعین» به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر و همکاری دانشگاه علمـی کاربردی واحد ابهر و عکاسی فتورنگ، آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی هنر معاصر، انجمن قرآن و نهج البلاغه برگزار می‌شود.

امانت داری و اخلاق مداری.

محتوای این سایت با ذکر منبع و تحت شرایط مجوز کریتیو کامنز تخصیص 4.0 بین‌المللی قابل استفاده است.

Content by this site is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International license.

rss

بالا