نمایشگاه گروهی عکس و چیدمان «نهست» در خانه هنرمندان

نمایشگاه گروهی عکس و چیدمان «نهست» پنجشنبه ۹ دی ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان ایران، گالری تابستان گشایش می‌ یابد

نمایشگاه «نهست» ۲۴ عکس از ۶ عکاس شامل بابک برزویه، بهزاد استادیان، سوسن صمدی، سیاوش محسنی، احمدرضا ناطق الهی و سینا سیاوشان به نمایش درمی‌آید. همچنین چند اثر چیدمان محیطی توسط شهرزاد اکبری در فضای گالری به اجرا در خواهد آمد.

مجموعه عکس های این نمایشگاه اشاره به نبودن هایی در محیط پیرامون دارد و مخاطب می تواند با تامل در عکس ها، مصداق این نیستی را در زندگی و پیرامون خود بیاید و نهست روایت شده در عکس را در ذهن و حتی به مرور در زندگی خود هست کند.

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: «مساله بودن یا نبودن و وجود یا عدم از مفاهیم بنیادی و اساسی است که از دیرباز ذهن انسان آگاه را معطوف به خود داشته و این موضوع دستمایه خلق آثاری ادبی و هنری بزرگی از گذشته تا به امروز بوده است. در هنر عکاسی نیز عکاس به دنبال ثبت واقعیات و در جستجوی حقیقت است و واقعیت جز بودن (و نبودن) و حقیقت جز هستی (و نیستی) نیست. از این رو در نمایشگاه گروهی «نهست» تلاش شده است تا هنرمند با نگاهی ژرف مفهوم هستی و نیستی که بودن و نبودن در ذات آن تعریف می شود را در محیط پیرامون کشف و ثبت کند. نهست، حقیقت واقعیتی است که نیست و عکاس آن را عینیت بخشیده است.

عنوان نهست برگرفته از لیست آماری نیروهای مسلح است که اشاره به غیبت سرباز وظیفه یا نیروی کادری دارد.»

بازدید از این نمایشگاه تا سه شنبه ۱۴ دی ماه ۱۳۹۵ از ساعت ۱۳ تا ۲۰ ادامه دارد. خانه هنرمندان ایران در خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی (فرصت)، ضلع جنوبی باغ هنر، خانه هنرمندان ایران.

امانت داری و اخلاق مداری.

محتوای این سایت با ذکر منبع و تحت شرایط مجوز کریتیو کامنز تخصیص 4.0 بین‌المللی قابل استفاده است.

Content by this site is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International license.

rss

بالا