نمایشگاه عکس قرآن و عترت در آذربایجان غربی

دبیر مسابقه عکس جشنواره قرآن و عترت آذربایجان غربی گفت: 40 عکس منتخب از عکاسان استان در نمایشگاه عکس این جشنواره به نمایش گذاشته شده است که از بین آنها سه عکس برگزیده می شوند.

احسان مهدیان افزود: این عکس ها از بین 342 عکس که با موضوعات قرآنی از 37 عکاس آذربایجان غربی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود، انتخاب شده است.
وی اظهار کرد: آثار 15 نفر عکاس در این جشنواره انتخاب شده است که شامل طاها اصغرخانی، علی عابدی، حسن دهقاندوست، جواد عسگر اوغلی، زهرا طالعی، مهرداد تبریزی، اکبر موحد، بهنام باقرزاده، رحیم بایزیدی، لیلا قاسمی، مجتبی اسماعیل زاده، محمد سیفی، محمد مستوفی، مهدی کرامتی و وحید معجنی هستند. طاها اصغرخانی عکاس جوان ارومیه ای، عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی در این مرکز است.
وی در خصوص فیلم های ارسالی به جشنواره قرآن و عترت نیز گفت: 16 فیلم با موضوع قرآن و عترت به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که چهار فیلم در بخش داستانی، مستند، تجربی و موبایلی انتخاب شده که روز پنجشنبه هفته جاری تجلیل می شوند.
وی ادامه داد: این فیلم ها توسط فیلمسازهای جوان استان تولید شده بودند.
مهدیان افزود: در بخش انیمیشن اثر قابل توجهی از نظر هیات داوران به دبیرخانه ارسال نشده بود و هیچ انیمیشنی در این خصوص برگزیده نشده است.
هفته قرآن و عترت آذربایجان غربی با عناوین روزشمار قرآن و شهدا، قرآن و خانواده، قرآن و وحدت اسلامی، قرآن و قصه همدلی، قرآن و بصیرت، و قرآن و تدبر نامگذاری شده‌ است.
حضور در مزار شهدای قرآنی آذربایجان غربی، افتتاح نمایشگاه فرهنگی هنری و افتتاحیه مسابقات قرآن، اجرای تئاتر خیابانی، افتتاح نمایشگاه صنایع دستی، برگزاری نشست‌ها و همایش‌های تخصصی با محوریت قرآن و عترت، تجلیل از خانواده‌های شهدای قرآنی، برگزاری محافل انس با قرآن‌کریم و جشنواره شعر گویی و داستان نویسی و اختتامیه مسابقات از جمله برنامه‌های هفته قرآن و عترت در استان است.
همچنین به مناسبت هفته قرآن و عترت آذربایجان غربی نمایشگاه قرآن و عترت برپا شده که در آن پنج هزار جلد کتاب در 500 عنوان در حوزه قرآن و آموزه های اهل بیت(ع) از 12 ناشر به نمایش گذاشته شده است.
140 اثر نقاشی،40 اثر عکاسی، 32 اثر خوشنویسی، ، 15 عنوان پوستر و هشت پایان نامه و پژوهش از آثاری است که در این نمایشگاه توجه بازدیدکنندگان را به سوی خود جلب می کند.
نمایشگاه قرآن و عترت تا 26 آذرماه جاری در محل نمایشگاه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در مجتمع فرهنگی هنری ارومیه برای بازدید علاقمندان دایر است.

امانت داری و اخلاق مداری.

محتوای این سایت با ذکر منبع و تحت شرایط مجوز کریتیو کامنز تخصیص 4.0 بین‌المللی قابل استفاده است.

Content by this site is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International license.

rss

بالا