برپايي نمايشگاه انفرادي عكس «چشم گشت» در گالري «نقش جهان»

سودابه غمامی مجموعه‌ای از عکس‌هایش را که با موبایل از طبیعت مناطق مختلف دنیا گرفته، در قالب یک نمایشگاه انفرادی به‌نمایش می‌گذارد.

غمامی درباره‌ی برپایی نخستین نمایشگاه عکس‌هایش با عنوان «چشم گشت» اظهار کرد: در این نمایشگاه ۴۰ عکس به‌نمایش گذاشته می‌شود که گزیده‌ای از عکس‌های ثبت‌شده‌ی من توسط موبایل هستند. سوژه این عکس‌ها طبیعت است.

این هنرمند ادامه داد: من عکاس نیستم و هیچ‌وقت در زندگی‌ام دوربین عکاسی نداشته‌ام. این عکس‌ها در حال و هوایی عجیب و غریب گرفته شده‌اند و من کاملا حسی و بدون این‌که به‌دنبال سوژه یا موضوع خاصی باشم، آن‌ها را ثبت کرده‌ام. وقتی اطرافیانم این عکس‌ها را دیدند، تشویقم کردند که نمایشگاهی از آن‌ها برپا کنم.

غمامی همچنین گفت: من در سفر به مناطق مختلفی از جمله سوئد، ترکیه، آمریکا، کانادا و ... آنچه را که می‌دیدم، با موبایلم ثبت می‌کردم. بسیاری از عکس‌های این مجموعه شبیه تابلوهای نقاشی شده‌اند و به‌خاطر نگاه متفاوتی که از طبیعت در آن‌ها ارائه می‌شود، مورد توجه قرار گرفته‌اند.

او افزود: ‌حس عجیبی که به سراغم می‌آمد تا این زیبایی‌ها را ببینم، باعث شد عکاسی کنم. به‌نظر خودم، کار فوق‌العاده‌ای نکرده‌ام، فقط آنچه را که دیده‌ام عکاسی کرده‌ام، اما دوستانم می‌گفتند همین دیدن و رد نشدن از کنار طبیعت باعث جذابیت این عکس‌ها شده است.

نمایشگاه «چشم گشت» ۱۹ آذرماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «نقش جهان» به نشانی نیاوران، کوچه همایونفر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان محمودی ۲، شماره ۹ افتتاح می‌شود و تا ۲۴ آذر هر روز از ساعت ۱۶ تا ۱۹ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. این گالری روزهای شنبه تعطیل است.

امانت داری و اخلاق مداری.

محتوای این سایت با ذکر منبع و تحت شرایط مجوز کریتیو کامنز تخصیص 4.0 بین‌المللی قابل استفاده است.

Content by this site is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International license.

rss

بالا