پنجاه و یکمین دیدار عمومی باشگاه عکاسان تهران در شب قدر برگزار می شود

پنجاه و یکمین دیدار عمومی باشگاه عکاسان تهران در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان (شب قدر) در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار خواهد شد.

شب قدر را به معنی منزلت دانسته‌اند و بعضی دیگر آن را به معنی تنگی و گرفتاری دانسته‌اند. برخی نیز قدر را اندازه‌گیری و تقدیر امور معنی کرده‌اند.
در پاسخ این سؤال، که چرا این شب، شب قدر نامیده شده، سخن بسیار گفته‌اند، از جمله این که:
 شب قدر به این جهت «قدر» نامیده شده، که جمیع مقدرات بندگان در تمام سال در آن شب تعیین می‌شود، شاهد این معنی در آیات ۳ و ۴ سوره «دخان» است که می‌فرماید:إِنّا أَنْزَلْناهُ فی لَیْلَة مُبارَکَة إِنّا کُنّا مُنْذِرینَ * فیها یُفْرَقُ کُلُّ أَمْر حَکیم: «ما این کتاب مبین را در شبی پر برکت نازل کردیم، و ما همواره انذار کننده بوده‌ایم * در آن شب که هر امری بر طبق حکمت خداوند تنظیم و تعیین می‌گردد». این بیان، هماهنگ با روایات متعددی است که می‌گوید: در آن شب، مقدرات یک سال انسان‌ها تعیین می‌گردد، و ارزاق و سرآمد عمرها، و امور دیگر، در آن لیله مبارکه، تفریق و تبیین می‌شود. البته، این امر هیچگونه تضادی با آزادی اراده انسان و مسأله اختیار ندارد، چرا که تقدیر الهی به وسیله فرشتگان بر طبق شایستگی‌ها و لیاقت‌های افراد، و میزان ایمان، تقوا، پاکی نیت و اعمال آنها است. یعنی: برای هر کس آن مقدر می‌کنند که لایق آن است، یا به تعبیر دیگر: زمینه‌هایش از ناحیه خود او فراهم شده، و این نه تنها منافاتی با اختیار ندارد، که تأکیدی بر آن است.
 آن شب را از این جهت شب قدر نامیده‌اند که: دارای قدر و شرافت عظیمی است (نظیر آنچه در آیه ۷۴ سوره «حج» آمده است: ما قَدَرُوا اللّه حَقَّ قَدْرِهِ: «آنها قدر خداوند را نشناختند»).
 به خاطر آن است که، قرآن با تمام قدر و منزلتش بر رسول والا قدر، و به وسیله فرشته صاحب قدر نازل گردید.

 

از تمامی عکاسان استان تهران دعوت می شود در این دیدار که با هدف آشنایی اعضا با یکدیگر و عکاسی ازمراسم شب قدر برگزارمی شود شرکت نمایند.

تاریخ ، محل و ساعت دیدار: جمعه چهارم تیرماه 95 (شب نوزدهم) -  جنب درب اصلی شبستان مصلی ساعت 23:30

هرگونه سوال خود را میتوانید با شماره 09197043900   ویا با دفتر مرکزی باشگاه عکاسان جوان 02177621966 مطرح نمایید.

ضمنا از عکسهای گرفته شده در این دیدار نمایشگاه آنلاین عکس در نگارخانه باشگاه عکاسان جوان برگزار خواهد شد.

توجه:  جهت هماهنگی بهتر حتما فرم ثبت نام در این دیدار را تکمیل نمایید.

 

 
فرم ثبت نام دیدار عمومی شب قدر

به امید دید

 

امانت داری و اخلاق مداری.

محتوای این سایت با ذکر منبع و تحت شرایط مجوز کریتیو کامنز تخصیص 4.0 بین‌المللی قابل استفاده است.

Content by this site is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International license.

rss

بالا