اين رقابت عکاسي توسط موسسه معماران کوزستاني BUSAN سازماندهي شده است.

فراخوان چهارمین دوره جشنواره بین المللی عکس ورزشی در دو بخش اصلی منتشر شد.

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه هرمزگان و اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌هرمزگان دومین جشنواره‌ ملی دریا را در دو بخش فیلم و عکس در آبان ماه ۱۳۹۶ در بندرعباس برگزار خواهند کرد.

وابط‌عمومی و ارتباطات بین‌الملل سازمان ملی استاندارد ایران برگزار می‌کند.

دبیرخانه‌ جشنواره‌ عکس «نور نگار» فراخوان چهارمین دوره‌ این جشنواره را با عنوان «ایران من» اعلام کرد.

عکاسان حرفه اي و غير حرفه اي جهت رقابت در ژانرهاي مختلف عکاسي ميتوانند در رقابت سالانه مجله Neutral Design شرکت کنند.

یکی از مشکلات امروز کشور ما استفاده بی‌حد و حصر از این مصنوعات است که بدون در نظر گرفتن ضرر و زیان آن برای طبیعت به عنوان محصولی یکبار مصرف، ارزان و در دسترس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رقابت عکاسي  Hellerau 2018 توسط مرکز Arts Dresden در اروپا سازماندهي شده است.

رقابت بين المللي عکاسي Xposure توسط مرکز رسانه اي شارجه برگزار خواهد شد.

نخستین نمایشگاه سالانه عکس‌های کوچک با هدف شناسایی استعدادهای جوان عکاسی، فراخوان خود را برای حضور علاقه‌مندان منتشر کرد.

رقابت عکاسي بين المللي "آفريقاي مدرن" توسط شرکت Agility برنامه ريزي و برگزار خواهد شد.

اين مسابقه توسط مجله LensCulture برگزار مي شود.

انجمن سنت جورج وادون فراخوان چهارمين دوره مسابقه عکاسي طبيعت را اعلام کرد.

رقابت عکاسي RHS توسط انجمن باغباني سلطنتي برگزار مي شود.

رقابت عکاسي National Geographic به صورت سالانه با هدف يافتن تصاويري که جهان و طبيعت را نمايش ميدهد، برگزار ميشود.

نخستین جشنواره ملی عکس معدن با اهدای نشان کیمیا به عکاسان برتر بخش معدن از سوی ایمیدرو برگزار می شود.

فراخوان جشنواره عکس قاب ماندگاردر استان چهارمحال و بختیاری اعلام شد.

موسسه اي تحت عنوان Young Guns 15 با هدف يافتن استعدادهاي خلاق در حيطه طراحي و تبليغات رقابتي را ميان جوانان زير سي سال سراسر جان برگزار ميکند.

دوره‌ی ارسال آثار برای مسابقه‌ی عکاسی سونی ۲۰۱۸ آغاز شد

انجمن سلطنتي زيست شناسي يک رقابت عکاسي با هدف حمايت از عکاسان جوان و غير حرفه اي برگزار ميکند.

فراخوان مسابقه عكس «فرش دستباف در دكوراسيون داخلي» با محوريت فرش دستباف كرمان توسط شركت خوشه فرش دستباف كرمان برگزار مي كند.

دوسالانه جهاني عکاسي دانشجويي توسط اکادمي هنر و دانشگاه نووي ساد (صربستان) سازماندهي شده است،

سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس در نظر دارد جشنواره‌ی عکسی با محوریت ارج نهادن به فضای شهری و نگاهی انتقادی به اهمیت طبیعت شهری برگزار کند

همزمان با بیست‌ وهشتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)،انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی،مسابقه عکس «نیمه خرداد» را برگزار می‌کند.

رقابت عکاسي  Renaissanceمسابقه اي بين المللي است و دهمين سال خود را با هدف حمايت از عکاسان نوپا و جوان و همچنين براي حمايت از خانم هايي که با سرطان دست و پنجه نرم مي کنند برگزار ميکند.

مسابقه عکاسی IMS آلمان با موضوع کوهستان برگزار می‌شود.

فراخوان جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» با محوریت فرهنگ زیارت منتشر شد.

فراخوان نمايشگاه بين المللي Traveling که امسال پنجمين دوره ي خود را پشت سر ميگذارد، با هدف نمايش برترين استعداد هاي عکاسي در ميان هنرمندان قرن 21 برگزار ميشود .

به مناسبت نامگذاری سال ٩٦ با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و گرامیداشت هفته کار‌ و‌ کارگر و ایجاد فضای تعاملی، نشاط اجتماعی،بهینه سازی فضای کار و ارج نهادن به تلاش‌های کارگران تلاشگر کشورمان، دومین جشنوارۀ عکس سلفی (خویش انداز) با عنوان "کارگر،تلاش، زندگی" توسط اداره‌کل روابط‌ عمومی سازمان‌تامین اجتماعی برگزار می‌شود.

مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ها، به منظور رقابت در عرصه خلاقیت های هنری، ارتقای سطح تخصصی هنرجویان و با هدف شناسايي، تربيت و معرفی جوانان متعهد با توجه به مؤلفه شايستگي و ارتباط هنری هنرمندان جوان سراسر کشور، با حضور استادان با سابقه دانشگاهی و هنرمندان سرشناس، در رشته های مختلف هنرهای تجسمی، بيست و چهارمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان را از  تاریخ 20 تا 23 شهریور ماه 1396 در شهرستان کرمان، برگزار می نماید.

رقابت بين المللي عکاسي پرتره Taylor Wessing توسط گالري ملي پرتره لندن در تمام سبک و تکنيک هاي عکاسي برگزار ميشود.

سازمان زیباسازی شهر تهران همزمان با هشتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران، دومین مسابقه عکاسی از این رویداد هنری را برگزار می کند.

وزارت جهادکشاورزی جشنواره عکس با محوریت 'توسعه کشت دانه های روغنی ظرفیت جدید در اقتصاد مقاومتی، تولید- اشتغال' برگزار می کند.

بیست و یکمین مسابقه بین المللی عکاسی MontPhoto اسپانیا برگزار می شود.

اولین مسابقه عکاسی اتنوگرافی  واحد نطنزدر اردیبهشت ماه 1396 برگزار می شود.

مسابقه عکاسی ۲۰۱۷ با  موضوع  “نیکی”  توسط گروه فرهنگی کافه لیت برگزار و اجرا می شود، مهلت ارائه آثار حداکثر تا  ۱۱ شب روز ۸  ماه می (18 اردیبهشت 96) به وقت تورنتو کانادا می باشد.

اولین آژانس عکس خبری ایران، نهمین نمایشگاه عکس‌های برتر سال خود را برگزار می‌کند.

انجمن عکاسي Verzasca FOTO براي رقابت هاي سال 2017 از هنرمندان حرفه اي و آماتور دعوت مي کند که اگر 18 سال به بالا هستند در اين مسابقه شرکت کنند .

سومين فراخوان بين المللي عکاسی " Alicante " فراخوان عکاسي که توسط دپارتمان فرهنگ آليکانت برگزار مي شود .

فراخوان سومین مسابقه عکس انجمن صنفی عکاسان سینما اعلام شد .

مهلت دریافت آثار پنجمین جشنواره ملی عکس وقف، چشمه همیشه جاری تا ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ تمدید شد

بنا بر اعلام دبیرخانه مسابقه عکاسی معماری با موضوع " هویت در معماری "؛ با توجه به استقبال گسترده از این رویداد فرهنگی هنری و درخواست های مکرر نسبت به تمدید مهلت مسابقه، بدینوسیله به اطلاع می رساند مهلت ارسال آثار و ثبت نام تا پایان وقت اداری چهارشنبه 23 فروردین ماه 1396 تمدید گردید.

چهارمين دوره از رقابت هاي گروه LIQUID با موضوع آزاد براي تمام هنرمندان، معماران، طراحان و طراحان مد از سراسر جهان گشوده شده است.

طبیعت در نظر انسان متفکر و اهل اندیشه بازتابی ست از بهشت. جایی که انسان ، در آرزوی دستیابی به آن ، اندیشه و عملش را همسو می گرداند.

اسپانسر اين دوره از رقابت عکاسي از زمين و آسمان  موسسات آسمان شب ، ماه جهاني فضانوردي و رصدخانه ي ملي است.

هفتمین دوره جایزه عکس «شید» (SHEED AWARD ۲۰۱۶) فراخوان داد.

جشنواره عکس «شیراز امروز» در شکل بین المللی برگزار خواهد شد.

معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با هدف حمایت از هنرمندان به ویژه عکاسان پنجمین جشنواره ملی عکس  وقف، چشمه همیشه جاری برگزار ميكند.

کانون دانشجویان و فارغ التحصیلان «قهرود» و کانون هنر و زیست بوم «دایره آبی» دانشگاه تهران اولین مسابقه عکاسی با موبایل «ماسار» را در راستای حفظ منابع طبیعی و میراث تاریخی کشور و همچنین در راستای فرهنگ سازی بوم گردی پایدار؛ در چهار بخش برگزار می کنند.

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل با همکاری انجمن عکس آمل برگزار می کند.

انجمنهای علمی دانشجویی جغرافیا و گرافیک دانشگاه گیلان برگزار می کنند.

نخستین جشنواره عکس خوانساردر دو بخش طبيعت و جامعه برگزار ميكند.

باغ بين الملل ولز هر ساله يک نمايشگاه تخصصي عکس در رابطه با  باغ، بوته، گل و عکاسي گياه شناسي برگزار ميکند.

موسسه فرهنگی، رسانه ای افق با همکاری معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان نخستین جشنواره استانی عکس آسیب های اجتماعی با عنوان «ژیله‌مۆ» برگزار می کند.

فراخوان رقابت عکاسي لنز کالچ از همه ي افراد بالي 18 سال در سراسر جهان دعوت ميکند تا در اين مسابقه شرکت کنند افراد حرفه اي يا ماتور براي شرکت در مسابقه آزادند .

 

فراخوان نخستین جایزه هنری قلب تهران در رشته های عکاسی، آگهی دیواری (پوستر)، تصویرگری و کارتون منتشر شد.

مرکز معماری اسلامی حوزه هنری، فراخوان مسابقه عکاسی معماری با موضوع «هویت در معماری» اعلام کرد.

اسپانسر اين دوره از رقابت PHmuseum دفتر تجاري PHmuseum مي باشد که يک نهاد انگليسي است.

 

فراخوان فويتز به صورت سالانه به عنوان مسابقه ي عکاسي حيات وحش در سطح بين المللي برگزار مي شود.

 

 

فراخوان رشته عکس جشنواره قرآنی آیات در 5 موضوع مختلف اعلام شد.

شرکت ویرا ایستا زینو، مرکز دانش‌پژوهان و سازمان سینمایی فجر در نظر دارند با همکاری هم، اولین دوره مسابقه بزرگ عکس ویرا را در چهار بخش برگزار کنند.

انجمن عکاسان جوان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرم دره، در راستای اهداف خود به منظور توسعه کیفی گرایش های مختلف عکاسی طبیعت  و در مسیر آشنایی انسانها با زیبایی های محیط زیست طبیعی کشور عزیزمان ایران  و لزوم حفاظت از آن وتقدیر از آفرینندگان این تصاویر ، سومين دوره مسابقه سراسری عکس خرم دره را برگزار می کند.

جشنواره Head On Photo در استراليا به صورت سالانه برگزار ميشود. در اين رقابت چهار شاخه در نظر گرفته شده است:

 

فراخوان استعدا عکاسي Foam مسابقه اي به سرمايه گذاري مجله Foam باهدف جذب کشف استعداد هاي سراسر دنيا جهت پيشبرد توان افراد در عرصه ي بين المللي و تثبيت جايگاهشان در ميان افراد حرفه اي مي باشد.

 

رقابت عکاسي OASIS از همگان در سراسر دنيا دعوت مي کند تا در سيزدهمين دوره اين رويداد شرکت کنند.

 

تمامي افرادي که با حرفه ي عکاسي سر و کار دارند مي توانند در اين دوره از رقابت  هاي عکاسي Monovisions شرکت کنند .

 

در رقابت عکاسي Alexia علاوه بر جوايز ويژه شرکت کنندگان، براي دانش جويان نيز کمک هزينه تحصيلي تخصيص داده شده است .

انجمن هنرمندان حيات وحش مجموعه اي است که ميخواهد توجه همگان را به حيات وحش جلب کند و روح اصيل طبيعت را در روح افراد بدمد .

 

معاونت فرهنگی پژوهشی جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نو اندیش خدمتگزار از تمدید مهلت ارسال آثار سومین مرحله جشنواره مجازی خاک سرخ تا 15 بهمن ماه 1395خبر داد

دبيرخانه تصوير سال ضمن عرض تسليت درگذشت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، به دليل اهميت پوشش تصويري اين رويداد مهم تاريخ معاصر ايران در چهاردهمين تصوير سال، مهلت دريافت آثار را تا پايان روز شنبه 25 دي ماه 1395 تمديد مي‌كند.

اسپانسر اين دوره رقابت بين المللي عکاسي کوه CVCEPhoto انجمن کوهنوردي واسکو الکارتي واقع در سن سباستيان دونوستيا مي باشد .

 

براي تشويق عکاسان سراسر جهان و نيز براي منعکس کردن زيبايي طبيعت رقابت عکاسي BigPicture Natural World همه ساله برگزار مي شود .

 

اين رقابت ها در سال 2012 شروع به کار نمود تا از همه ي هنرمنداني که علاقه به نمايش اشتياق خود و تشويق سايرين به انجام کار هنري دارند دعوت به عمل آورد.

 

داوطلبين حرفه اي ميتوانند در پنج شاخه در رقابت جايزه عکس  Felix Schoeller شرکت کنند.

 

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نظر دارد به منظور بزرگداشت روز ملی آب در تاریخ 11 اسفندماه 95 اقدام به برگزاری دومین مسابقه سراسری عکس با موضوع ” بحران آب ” نماید.

جشنواره ي هنرهاي تجسمي شمال ايرلند براي تجليل از عکاسان خبره و معرفي آنان در نظر گرفته شده است و در ماه ژوئن سال 2017 با هدف جذب هر چه بيشتر هنرمندان بدين جشنواره برگزار خواهد شد .  

 

موسسه  LensCulture جهت کشف و معرفي عکاسان خبره در سراسر جهان در هجدهمين سال متوالي رقابت هاي عکاسي خود را برگزار ميکند .

 

جشنواره عکس "اراک فقط صنعتی نیست" با شش محور اصلی بهمن ماه سال جاری در اراک برگزار می‌شود.

مسابقات سالانه ي عکاسي World Press جهت جذب هنرمندان عکاس خارق العاده و قدرتمند و خلاق از سراسر جهان در زمينه ي فتوژورناليسم برگزار ميكند

 

مهلت ارسال آثار به ششمین جشنواره عکس بنیاد ایران‌شناسی تا هفدهم دی ماه 95 تمدید شد.

گروه صنعتی ایران خودرو فراخوان جشنواره هنری خود با عنوان "حرکت" را در سه حوزه عکس، کاریکاتور و طراحی پوستر منتشر کرد.

نخستین مسابقه بین‌المللی عکاسیِ مرکز میراث ناملموس تهران با موضوع «میراث فرهنگی ناملموس در بستر طبیعی آن» با مشارکت علاقمندان هنر عکاسی برگزار می شود.

تمام هنرمندان حرفه اي و آماتور بالاي 18 سال در رشته هاي هنر هاي تجسمي، گرافيک، عکاسي و طراحي ميتوانند در جشنواره بين المللي تصوير FINI شرکت کنند.

 

سازمان فرهنگی‌ هنری شهرداری تبریز در راستای استقبال از چشم انداز تبریز 2018، معرفی توانایی-های فرهنگی و اجتماعی شهر و در تداوم فعالیت‌های فرهنگی و هنری خود هفتمین جشنواره‌ی ملی عکس فیروزه را برگزار می‌کند.

 فراخوان نخستين جشنواره فیلم و عکس تهران با عنوان "تهران شهر تازه" منتشر شد.

دبیرخانه کنفرانس ملی HSE در صنعت ساختمان ،با همکاری باشگاه عکاسان مازندران ، اولین جشنواره سراسری عکس خود را با موضوع  اهمیت «بهداشت، ایمنی و محیط زیست در کارگاه های ساختمانی" را  برگزار می‌کند.

 

تولید و صادرات  فرش فراهان(farahan carpet) اولین دوره نمایشگاه ملی عکس فرش رابا همکاری انجمن عکاسان استان مرکزی  برگزار می‌کند.

چهاردهمین دوره‌ی «جشن تصویرسال» و «جشنواره فیلم تصویر» از اول تا بیستم اسفندماه 1395 همچون دوره‌های گذشته، با دراختیار داشتن کلیه‌ی نگارخانه‌ها و تالارهای نمایش خانه‌ هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

فراخوان دومین سوگواره ملی «ميعادگاه عاشورايی دانشجويان» به همت معاونت فرهنگی جهاد‌دانشگاهی استان زنجان اعلام شد.

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی خمینی شهر با هدف شناخت ظرفیت های تاکسیرانان و ارتقای جایگاه و منزلت تاکسیرانان به عنوان سفیران شهری در فرهنگ عمومی و ارتقای سطح  مهارت و کیفیت خدمت رسانی تاکسیرانان به همشهریان ، با به تصوير كشيدن فعاليت ها ي ناوگان تاكسيراني و ارايه آثار هنرمندان عكاس  در راستاي ایجاد انگیزه خدمت رسانی هر چه بهتر در رانندگان گرامي ، شناخت حقوق و احترام متقابل مردم به این قشر خدوم و زحمتکش ، اقدام به برگزاری نخستین مسابقه عكس سفیران شهر نموده است .

 

فراخوان تخصصی مسابقه عکس تئاتر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام شد

 انجمن عکاسان حيات وحش ايتالياست رقابت عکاسي با موضوع طبيعت را به صورت سالانه برگزار ميكند.

 

همه هنرمندان علاقمند برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی Charlottenborg Spring که در شهر کپنهاگ کشور دانمارک برگزار می‌شود می توانند  آثارشان را برای قرار گرفتن در فهرست هنرمندان برگزیده برای این نمایشگاه از طریق پورتال بیافرین ارسال کنند.

دومین مسابقه ملی عكس حمل ونقل جاده ای در دو بخش آزاد و ویژه با هدف ارتقاء فرهنگ ايمني حمل ونقل جاده اي در چهارمحال وبختیاری برگزار می شود.

بیمه دانا با هدف اعتلای فرهنگ ماندگار عزاداری سرور و سالار شهیدان و ۷۲ تن از یاران با وفای ایشان، سوگواره عکس” با اربعینیان” برگزار می کند. اين سوگواره مي كوشد ، جلوه هاي خاص و ناب دلدادگي و عاشقي زائرين اربعين حسيني را به تصوير بكشد .

 اين جشنواره زير نظر انجمن های زیر برگزار می شود و عکس هاي راه يافته در آن براي دريافت القاب آنها محاسبه مي شود:

 

در رقابت عکاسي با موضوع حيات وحش از عکاسان دعوت ميشود تا طبيعت را در يک قاب جاي دهند و آثار ارسالي در دو گروه جوانان و بزرگسالان قضاوت خواهد شد .

 

نخستین جشنواره استانی عکس ورزشی با عنوان تحصیل تهذیب و ورزشی در اردبیل برگزار می شود.

پیرو برگزاری موفق سه دوره مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات و نیز اهمیت پرداختن به عکاسی در این عرصه، چهارمین دوره مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات توسط شرکت پاکمن برگزار می شود.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، فراخوان سومین جایزه جهانی اربعین در دو بخش فیلم و عکس برگزار ميكند

ششمین جشنواره عکس بنیاد ایران‌شناسی با موضوع «جلوه‌هاي فرهنگ و هنر ایرانی » بهمن ماه ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد.

 انجمن ققنوس ( جمعیت حمایت از بیماران سوخته ) اولین جشنواره مجازی عکس ققنوس را برگزار می نماید. 

فراخوان دومین سوگواره عکس « از عاشورا تا اربعین » توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ابهربرگزار ميكند.

 كمپاني METRO PHOTO برگزار ميكند

اداره کل امور بانوان شهرداری تهران با همکاری دبیرخانه نخستین همایش بین المللی زنان و زندگی شهری، هفتمین جشنواره عکس زنان و زندگی شهری را برگزار می کنند.

اولين جشنواره عکس آسیب های اجتماعی با مشاركت دفتر امور فرهنگي ؛ اداره كل ورزش و جوانان استاندار مركزي  با محورهای پیشگیری از اعتیاد ؛ طلاق؛ کودکان کار...برگزار ميكند.

شرکت Olympus Global براي كمك به جامعه  براي زندگي ايمن ترو مردمي سالمتر در سراسر جهان مسابقه عکاسي 

Olympus Global 2016_ 2017 برگزار ميكند.

 

فرهنگسرای ابن سینا نخستین مسابقه عکس و فیلم با عنوان «روایت زندگی» را با هدف زمینه‌سازی بروز خلاقیت‌های هنری و مشارکت فعال مردم برگزار می کند.

دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با هدف شناسایی دستاوردها، چالش ها و فرصت‏های حوزه پژوهش، فناوری و نوآوری از منظر هنرمندان عکاس و کاریکاتورنیست، دومین دوره مسابقه « پژوهش، فناوری و نوآوری از نگاه عکاسان و کارتونیستها» را در گستره بین المللی برگزار می نماید.

 فراخوان رقابت عکاسي Humanity 2017جوایز (HPA) برگزار ميكند.

فراخوان بخش عکس چهارمين جشنواره فيلم‌ وعکس فناوري و صنعتي که دي‌ماه برگزار مي‌شود، منتشر شد.

 

مسئله مربوط به آسیب های اجتماعی از دیرباز مورد توجه اندیشمندان بوده است و گسترش دامنه نیازمندی ها، محرومیت های ناشی از عدم امکان برآورده شدن خواست ها و نیازهای زندگی موجب گسترش شدید و دامنه دار فساد، عصیان، تبهکاری، سرگردانی، سرقت و انحراف جنسی و دیگر آسیبها شده است. لزوم پرداختن به معضلات اجتماعی از دریچه هنر، یکی از کارآمدترین راههای کاهش آن است، لذا پرداختن به معضلات اجتماعی از دریچه هنر، یکی از کارآمدترین راه های کاهش این رخدادهای اجتماعی به حساب می آید.

همه هنرمندان علاقمند برای شرکت در فراخوان مجله ARTiculAction می توانند آثار هنری خود را به منظور بررسی و پذیرش برای نمایش اطلاعات هنری در این مجله و امکان مصاحبه از طریق پورتال بیافرین ارسال کنند.

 

تمام عکاسان از سراسر جهان مي توانند با پرداخت 25 دلار واحد آمريکا و ثبت 4 عکس به اضافه يک عکس رايگان در اين رقابت ها شرکت جويند .

 

به همت شرکت برج میلاد تهران و به مناسبت ایام ماه محرم و صفر سومین سوگواره هنرهای تجسمی با عنوان «سرخ و سیاه به رنگ عشق» در چهار رشته عکاسی، پوستر، تصویرگری و نقاشی همزمان با رحلت پیامبر اکرم (ص) و مصادف با شهادت امام رضا (ع) از ۹ آذر تا ۱۷ آذر ۱۳۹۵ در نگارخانه میلاد برگزار می‏نماید.

موسسه فرهنگی هنری راسخون به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و یاران جان بر کف ایشان، در سه بخش سوگواره مطالعه عاشورايي  _ سوگواره وبلاگ عاشورايي  _سوگواره مسابقه عكس عاشورايي برگزار می‌نماید.

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، نخستین جشنواره عکس «سفر و ایمنی راه» را با هدف ترویج فرهنگ اتومبیلرانی ایمن و ارتقای ایمنی در راه‌ها، برگزار می‌کند.

 

تمامي عکسان آماتور و حرفه اي از سراسر جهان ميتوانند در اين رقابت عکاسي مي توانند حضور يابند .

 

تمرکز رقابت عکاسي سياه و سفيد بر کارهاي پيچيده، داراي رگه هايي از روشنايي در تاريکي ناشناخته، افزايش خطوط در تاريکي، اشکال هندسي، تارو پود و عواطف يا داستان پردازي است .

 

مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر را با هدف معرفی ایده های اصیل و آفرینش های بدیع وخلاقانه هنری و پژوهشی، بهمن ۱۳۹۵، برگزار می نماید. ستاد برگزاری از هنرمندان و پژوهشگران سراسر جهان دعوت می کند تا در این رخداد هنری شرکت نمایند.

اين رقابت توسط بنياد فودار تشکيل يافته است .فودار به عنوان مسابقه اي عظيم در ارتباط با پروژه هاي عکاسي در بلغارستان صورت مي پذيرد .

 

سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري رشت  پنجمین سوگواره هنر عاشورایی در سه بخش پوستر؛ عكس ؛ شعر برگزار ميكند.

 

مجله مینیمالیسم به زبان انگلیسی و با همکاری عکاسان مطرح جهان برگزار مي كند.

امروز عکاسی معیارهای زیبا شناسی خاص خود را دارد.معیارهایی که با پدیداری تفکر دیجیتال و گسترش ساز و کار آن در سراسر جهان و تعداد دوربین به دستان_موبایل به دستان جهان_ در کنار عکاسان حرفه ای،دانشگاهیان و تمام علاقه مندان متعهد به این رسانه،هنر یا دل مشغولی شاید نیاز به تغییر و تجدید نظر در معیارهای ارزشی خود داشته باشد.تحقق این امر فقط با کار و تفکر مسئولانه تر میسر میشود.

 

رقابت عکاسي سال 2016 با تمرکز بر موضوع محيط زيست طبيعي و الزام حفاظت از آن برگزار ميشود. برگزار کنندگان اين رقابت اعلام کرده است مسابقه عکس امسال در يادبود ماريا لويز خواهد بود.

اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی نمایشگاه عکس عاشورایی برگزار می کند

 

سازمان بسيج هنرمندان استان چهار محال بختياري ؛ انجمن هاي عكس و هنر هاي تجسمي فراخوان نمایشگاه پوستر و عکس محرم را برگزار ميكند

رقابت هنري Art Volume با هدف چاپ آثار هنرمندان در کتاب آرت وليوم جهت ارتباط با افراد بيشتر و نيز براي امکان بازديد بيشتر آثار هنرمندان توسط مردم در سراسر جهان ترتييب داده شده است .

 

انجمن هنر های تجسمی بروجرد با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد و ادارت ،نهاد هاو شرکت های حمایت کننده اقدام به برگزاری نخستین سوگواره عکس عاشورایی با تلفن همراه نموده است

مولتي كافه به مناسبت روز جهاني قهوه مسابقه عكاسي با موضوع یک فنجان قهوه/ یک برش خاطره برگزار ميكند.

استوديو عكاسي لنزو با همكاري بسيج هنرمندان استان اردبيل فراخوان سوگواره عکس موبایلی با موضوع عاشورا را برگزار ميكند.

 

 دانشکده ی مهندسی پلیمر و رنگ دومین دوره ی مسابقه بین المللی عکاسی از پدیده های پلیمری و رنگی را با هدف پیوند میان هنر و صنعت برگزار مي كند.

"عکاسی از شیرخوارگان و کودکان در مراسم شیرخوارگان و عزاداری محرم" در سراسر كشور برگزار ميكند.

 

هنر عكاسي مي تواند ارزش هاي والاي انساني، اسلامي و ملي را نمايش داده و با به تصوير كشيدن آن ها رفتار هاي اصيل را در جامعه نهادينه سازد.
همچنين هنرمند عكاس با بهره گيري از ابزار هايي چون نماد ها، نشانه ها و فرم هاي متنوع مي تواند گنجينه اي با ارزش در دسترس افراد علاقه مند قرار داده و دغدغه ها و انديشه هاي ناب بيافريند و موضوعات مرتبط با فرهنگ عاشورايي را از منظر هنر و بستر سازي فرهنگي بيان نمايد.

 

موسسه فرهنگي هنري باغچه با همکاري پايگاه خبري خوزنيوز، فراخوان نخستين سوگواره عکس احرار را منتشر مي کند.
 (کلمه احرار به معني آزاده ها است.)

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن با اشاره به ایام شهادت و عزاداری امام حسین(ع) از برگزاری مسابقه عکس«عاشورا از نگاه من» خبر داد.

کودکان و نوجوانان ایرانی با عکاسی از آیین‌های سوگواری ماه محرم در مسابقه‌ی عکس «کودکان تشنه‌اند» شرکت می‌کنند.

انجمن هنر عکاسی شهرستان اهر با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر، اولین جشنواره سراسری عکس سال ارسباران را برگزار میکند.

 

فراخوان هفتمین جشنواره ملی «نماز و نیایش به روایت دوربین» که از تاریخ ۱۵ الی ۱۷ دی ماه ۱۳۹۵ به مدت سه روز در شهر قم برگزار می شود، اعلام شد.

رقابت عکاسي سياحت  توسط مجله سفر  انگلستان در دو يخش حرفه اي و اماتور و در چهار گروه نمادهاي تصويري سفر – مردم - حيات وحش - چشم انداز برگزار ميشود.

 

انجمن سلطنتي عکاسي رقابت بين المللي عکاسي را در زمينه ي تمام علوم برگزار مي کند.

 

سوگواره ملی عکس حماسه محرم فرصتی است برای عرض ارادت هنرمندان به ساحت قدسی سرور شهیدان عالم و ترسیم کننده برترین اثر انسانی، یعنی "شهادت". بروز و ظهور احساس هنرمند متأثر از واقعه کربلا، نقش و طرحی است زیبا و حس‌برانگیز که هر بیننده‌ی رشد یافته در مکتب ایثار و از خودگذشتگی را از خودبی‌خود می‌کند و تعبیر و مفهومی تازه را در دایره‌المعارف دینی او رقم می‌زند.

 

شورای سیاست‌گذاری جایزه شید در آستانه‌ی برگزاری هفتمین دوره‌ی این جایزه، فراخوان دومین دوره گرنت شید (کمک هزینه تکمیل پروژه‌های عکاسی مستند) را اعلام می نماید.

از همه هنرمندان علاقمند برای حضور در هفدمین دوره بی‌ینال بین‌المللی مدیا آرت WRO لهستان دعوت می‌شود تا آثار خود را برای در نظر گرفته شدن برای نمایش در این بی‌ینال و رقابت برای دریافت جایزه‌های این بی‌ینال، از طریق پورتال بیافرین ارسال کنند.

بخش عکاسی جشنواره فرهنگ، رسانه و آموزش عمومی فراخوان داد.

 

فراخوان دهمین دوره رقابت بین‌المللی Creative لندن – ۲۰۱۶برگزار ميكند.

فراخوان نمایشگاه عکاسی  Photographers’ Gallery – 2016 برگزار ميكند.

فراخوان رقابت عکاسي شركت نيکون برگزار ميكند.

وزارت آموزش و پرورش اقدام به برگزاري فراخوان عکس با موضوعات آموزشي، پرورشي و فرهنگي با عنوان «جشنواره مهر» کرده است.

 

نمایشگاه و رقابت هنری بین‌المللی Arte Laguna 2017 که یکی از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین رقابت‌های هنری اروپا است،

شرکت کنندگان در فراخوان رقابت سالانه عکاسي نشنال جئوگرافي 2016  بايد از لحاظ قانوني به حد نصاب سني مورد قبول در اين رقابت رسيده باشند .

 

 نقل از تنديس، بريتيش جورنال فتوگرافي همه ساله مسابقه اي سالانه براي عکاسان سراسر جهان برگزار مي‌کند و به تازگي فراخوان مسابقه عکاسي ۲۰۱۷ خود را به روي وبسايتش منتشر کرده است.

دبیر نخستین مسابقه اختصاصی انگور ارومیه با اعلام فراخوان این مسابقه و برگزاری آن همزمان با برپایی چهارمین جشنواره انگور ارومیه در دهکده ساحلی چی چست خبر داد.

برای هر سفری کوله بار می بندند؛ برای دیدار خانه دوست اما، دست سبک می کنند و بال می گشایند.
 

جشنواره ملی عکس آسمانی ها امسال برای دومین سال متوالی به همت دبیرخانه کانون‌های مساجد استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

فرماندهی انتظامی شهرستان  نیشابور(نخستین جشنواره فیلم و عکس هرشهروند يك پليس) برگزار می کند.

 

جایزه بین‌المللی واشنگتن – ۲۰۱۶ بنیاد S&R در آمریکا برگزار ميكند.

موسسه فیلمسازی و تولید برنامه های ویدئویی رویای خیال و هنر و شرکت منطقه نمونه گردشگری( پل معلق ) با همکاری فرمانداری شهرستان مشگین شهر ، شورای آرد و نان ، اتحادیه نانوایان ، اداره صنعت و معدن ،اداره میراث فرهنگی ،اداره جهاد کشاورزی ،امور عشایری ، خانه مطبوعات وسایتهای محلی نخستین جشنواره فطیر(نان سنتی) مشگین شهر را برگزار می کنند.

انجمن سينماي جوانان اهواز  با حمايت خانواده هويسي بعد از يک سال از درگذشت عکاس جوان خوزستاني، علي هويسي، اولين دوره گرنت (کمک هزينه) عکاسي مستند با نام اين عکاس را برگزار مي کند و در سالگرد تولدش (6 شهريور)، فراخوان آن را اعلام مي نمايد.

 

به دلیل استقبال بسیار گرم دوستان عکاس همراه اگزیف از دو دوره مسابقات پیشین فروشگاه اگزیف، تصمیم گرفتیم تا دوره جدیدی از این مسابقات را با موضوعی متفاوت برگزار کنیم. در این دوره از مسابقه عکاسی اگزیف، که با همکاری مجموعه نور رویایی (DreamLight) برگزار می‌شود، موضوع در نظر گرفته شده عکاسی از اجسام است.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دومین دوره مسابقه عکس خانه روستایی را با هدف مستندسازی معماری روستایی ایران و شناخت تاثیرات عوامل اقلیمی، اقتصادی، فرهنگی- اجتماعی و سوانح طبیعی موثر بر بافت و مسکن روستایی در دو بخش (تک‌عکس و عکس‌های مقایسه‌ای در گذر زمان) برگزار می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از اختتامیه سومین جشنواره مطبوعات و رسانه های خبری استان خبر داد.

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کردستان از فراخوان دومین جشنواره ملی «عکس آسمانی‌ها» در سطح استان خبر داد.

ثبت نام شرکت کنندگان در جشنواره ي طبيعت و پرنده همانند هر سال از تاريخ يک سپتامبر 2016  آغاز مي شود .

 

مسابقه iPhone Photography Awards که آن را به اختصار IPPAWARDS هم می‌نامند، قدیمی‌ترین مسابقه عکاسی با تلفن‌ همراه آیفون است که از سال 2007 به صورت بین‌المللی برگزار می‌گردد.

راگچری همزمان با بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف برگزار می کند

اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به مناسبت روز ملی محیط‌بان اقدام به برگزاری جشنواره عکس با عنوان «جشنواره عکس محیط‌ بان» نموده تا بیش از پیش بتوان عموم مردم را با وظایف محیط بانان زحمتکش که حفظ و حراست از میراث طبیعی و ملی را در بدترين شرايط اقليمي و طاقت‌فرسا با كم­ترين امكانات بر عهده دارند نشان دهد.

 

فراخوان دومین جشنواره استانی عکس چهارمحال و بختیاری با عنوان «کی یار» اعلام شد.

جایزه‌ی سینگنتا یک مسابقه‌ی عکاسی جهانی است که هرساله با هدف جلب توجه همگانی و برقراری گفت و گو پیرامون چالش‌های کلیدی جهانی برگزار می‌شود.

 

شرکت برج میلاد تهران "دومین جشنواره بین المللی عکس برج میلاد" تهران را برگزار می کند.

فراخوان جايزه عکس MIFA مسکو برگزار ميكند

آژانس مسافرتی الی‌گشت، مسابقه عکاسی Prisma برگزار می‌کند.

فراخوان رقابت بين المللي عکاسي طبيعتGlanzlichter برگزار ميكند.

 فراخوان جایزه بین‌المللی عکاسیHIPA 2017 برگزار ميكند.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک از اعلام فراخوان اولین جشنواره ملی عکس من و شهر، زشت و زیبا خبر داد.

انجمن عکاسی اوز اعلام کرد: با هدف حفظ آیین عروسی سنتی در اوز اقدام به برگزاری مسابقه عکاسی خواهیم کردوعلاقه مندان را به مشارکت در این مسابقه فرا می خوانیم.

اولین جشنواره دوسالانه ملی عكس ارس شهریورماه سال جاری توسط سازمان منطقه آزاد ارس و با همكاری حوزه هنری استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

 جشنواره عکاسی "... ما را می بیند" ترافیک- کار- زندگی شهری، آسمان آبی-زمین با معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 5 تهران برگزار ميكند

رقابت هاي عکاسی جايزه ي بين المللي (HIPA) برگزار ميكند.

ششمين دوره مسابقه عکاسي IMS ايتاليا 2016 برگزار مي‌شود

 

دوسالانه سانتوريني در چند رشته هنري برگزار ميكند

 فراخوان مسابقه عکس پنجمین جشنواره تئاتر شهر منتشر شد.

جشنواره دو سالانه ملی عکس درمنطقه آزاد ارس برگزار می‌شود.

 Kunstwerk Carlshutte تشکيلات غير انتفاعي و برگزار کننده ي جايزه ي NordArt  به عنوان نمايشگاه بين المللي سالانه ي  هنرمعاصر در اروپا است که تمام ابعاد هنر معاصر را به نمايش گذاشته ميگزارد .

رقابت بين المللي عکاسي (IPA) از هنرمنداني که در حال ايجاد، شکل دهي و تعريف دنياي عکاسي امروز هستند حمايت ميکند.

اولین جشنواره و نمایشگاه عکس «حجاب و دختران جوان»ویژه‌ عکاسان با حجاب «ویژه‌ بانوان» در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هقتم تیر«سرچشمه» برگزار می شود.

دهمین دوره رقابت جهانی جایزه عکاسی سونی در سال ۲۰۱۷ برگزار می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر از برگزاری نمایشگاه هنری طراحی، نقاشی، تصویرسازی و عکاسی و هنرهای تجسمی در ابهر خبر داد و گفت: این نمایشگاه اول تا دهم شهریورماه برگزار خواهد شد.

دومین دوره جشنواره بین المللی عکس برج میلاد تهران با شعار" ایرانی می تواند" برگزار می شود.

اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان برای تهیه دومین اطلس از طبیعت و حیات وحش این استان، فراخوانی منتشر کرد.

در جریان سومین جشنواره ملی عکس «شیراز امروز» ۶ کارگاه تخصصی با موضوع عکاسی برگزار می شود.

اولین جشنواره هنری «مقابله با حقوق بشر آمریکایی» در قالب موشن گرافی، اینفوگرافی، پوستر و تابلو مقاله، کارتون و کاریکاتور و عکاسی چیدمان برگزار می‌شود.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از تمدید مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره منطقه ای فیلمنامه، فیلم کوتاه و عکس 'کلیبر' تا سی ام تیرماه جاری خبر داد.

فرهنگسرای گلستان مسابقه عکس «نشاط بندگی» را با موضوع عید سعید فطر و ثبت لحظات باشکوه و ناب آیین مذهبی نماز عید فطر برگزار می‌کند.

مسابقه بین‌المللی عکاسی Hellerau 2017 آلمان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: دومین جشنواره عکس خبری استان همزمان با 17 مرداد ماه، روز خبرنگار در ارومیه برگزار می شود و علاقه مندان می توانند تا آخر تیرماه، آثار خود را در قالب های در نظر گرفته شده ارسال کنند.

مدیر انجمن عکس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل گفت: به همت سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمین مسابقه عکس «حماسه حضور» برگزار می‌شود.

 رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان از برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر در ۶ بخش همزمان با روز خبرنگار در گیلان خبر داد.

مسؤول انجمن عکاسان استان قم از برگزاری هشتمین دوسالانه عکس به همت انجمن عکاسان و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد.

فراخوان سومین دوره جشنواره ملی گردشگری را با رویکرد گردشگری حلال و با بهره گیری از ظرفیت های ایران اسلامی و مبنای حلال بودن خدمات و تولیدات ایرانی مانند مهمان نوازی، خوراک ایرانی، سوغات، صنایع دستی، تنوع فرهنگی و ... در تبلیغات گسترده جهانی با همکاری سازمان ها و موسسات دولتی و خصوصی و فعالان مردمی در حوزه گردشگری برگزار می نماید.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری مسابقه عکاسی با عنوان 'قدس در قاب تصویر' به مناسبت روز جهانی قدس در تبریز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی از برگزاری نهمین دوره جشنواره عکس رشد در سال 95 خبر داد.

شبکه افق سیما همزمان با ماه مبارک رمضان، مسابقه عکاسی «افطاری ساده» را برگزار می‌کند.

هم‌زمان با ماه مبارک رمضان فراخوان مسابقه عکاسی «میهمانی خدا» ویژه کودکان خوزستانی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام شد.

مجلۀ «شهرکتاب» اولین دوره‌ جایزه‌ی عکاسی خود را با عنوان «جایزه عکاسی مجلۀ شهرکتاب» برگزار می‌کند.

جایزه‌ی عکس ایران تراول فوتو از سوی شرکت خدمات گردشگری «همافران خورشیدسوار» در شیراز طراحی شده و تیم اجرایی مصمم است تا جایزه را بصورت فصلی و منظم برگزار کند

چهارمین دوسالانه ملی عکس حوزه در موضوع روحانیت و حوزه های علمیه از سوی مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می شود.

جایزه‌ی عکس ایران تراول فوتو از سوی شرکت خدمات گردشگری «همافران خورشیدسوار» در شیراز طراحی‌شده و تیم اجرایی مصمم است تا جایزه را به‌صورت فصلی و منظم برگزار کند.

جشنواره سراسری " قاب های بهشتی" با موضوع عکس گلزارهای شهدای سراسر کشور و تلاش در ثبت ، گسترش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دو سطح حرفه ای و شهروندی برگزار می گردد.

 

فراخوان مسابقه عکاسی از آثار سالانه هنرهای شهری بهار تهران (بهارستان) منتشر شد.

مسابقه عکاسی اینستاگرامی «سفر و حفاظت از محیط زیست» با هدف جلب توجه مسافران به حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی برگزار می‌شود.

مسئول روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از برگزاری مسابقه بزرگ عکاسی باغ هنر در زنجان خبر داد.

فراخوان نخستین جشنواره ملی عکس دست های مهربان در اصفهان منتشر شد.

سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس فراخوان سومین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت را اعلام کرد.

 

ما در دنيايي زندگي مي کنيم که پديده هايي همچون حرکت ابرها، گردش ستارگان، رشد گياهان و ... خيلي آهسته رخ مي دهند. تصوير برداري مرور زمان یا Time Lapse  يکي از روش هاي نمايش تغييرات محيطي است كه نقش مهمي در تحريض و تشويق مخاطبان ايفا مي کند.

جشنواره عکس کرسم اوز جشنواره‌ای مستقل است و کِرَسم در زبان اوزی به معنای شبنم یخ زده‌ی صبحگاهی می‌باشد و سالهاست صبح‌گاهان ، مردم با دیدن درخشندگی و روشنایی کرسم سر شوق می‌آیند .

 

مهدی اصلانی از عکاسان بنام شهرستان سنقر و استان کرمانشاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سنقر مسابقه عکس موبایلی و حرفه ایی "انتخاب برتر سنقر" را برگزار می‌کند.

 

نگارخانه آفرینش نقش در ادامه فعالیت های هنری جشنواره "عکس شهر من" را برگزار می کند.

 موضوع بهداشت روانی و تأمین آن یکی از چالش‌های اساسی جوامع بشری است، چرا که این موضوع با کارآیی فردی و اجتماعی افراد و درکنار آن با پیشرفت‌های علمی و صنعتی جامعه گره خورده است.

رحمان مجرد عکاس و مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل با یک عکس موفق به حضور در بخش تک عکس رنگی نهمین دوره مسابقه بین‌المللی عکس امارات شد.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری زنجان گفت: مسابقه عکس «حضوری دیگر» با موضوع انتخابات، تبلیغات انتخاباتی و حضور مردم در انتخابات برگزار می شود.

مدیر انتشارات آواژ از فراخوان مسابقه عکاسی کتاب «رژه پنگوئن ها» با همین عنوان را داد.

مسابقه جایزه عکاسی "سونی" امسال نیز با فراخوان بین المللی در حال برگزاری است تا بهترین عکس های سال از عکاسان حرفه ای و آماتور را معرفی کند.

انجمن مدیریت کیفیت ایران با همکاری باشگاه عکاسان جوان در نظر دارد در دومین همایش توسعه کیفیت در صنایع غذا در تاریخ 28 اردیبهشت 95 اقدام به برگزاری مسابقه سراسری عکس با موضوع کیفیت در صنایع غذایی نماید.

ایام نوروز مسابقه عکاسی برگزار می شود که هنرمندان عکاس و همه مردم می‌توانند با سوژه قرار دادن نوروز در این مسابقه  شرکت كنند.

آثار راه یافته به بخش عکس، پوستر و کاریکاتور نهمین دوره جشنواره ملی «بهار» معرفی شدند.

موسسه فرهنگی هنری تجلی فرآیند عمیق براین باور است که عکاسان جوان و علاقه‌مند این عرصه جهانی را به عبور از تعاریف ساده و سطحی و ورود به مفاهیم عمیق هنری از پدیده‌های پیرامون، تشویق کند.

نهمین جشنواره فیلم و عکس خراسان رضوی با حضور هنرمندانی از سراسر استان خراسان رضوی در کاشمر آغاز به‌کار کرد.

نشستهای تخصصی جایزه عکس شید از ساعت 16 سه‌شنبه 27 بهمن با سخنرانی «محسن راستانی» آغاز می شود.

شهرکتاب فرشته دومين دوره‌ مسابقه‌ داستان کوتاه و عكس را با هدف ترویج داستان‌نویسی و فرهنگ کتاب‌خوانی و عكاسی، با موضوع محله‌ كودكی برگزار می‌کند.

بنیاد بیماری‌های خاص با همکاری استانداری گلستان با هدف ایجاد عزم ملی حمایت از بیماران خاص جشنواره عکس «من زندگی را دوست دارم» را راه‌اندازی کرده است.

ارسال فیلم ها و عکس هایی با موضوع راهپیمایی ٢٢ بهمن مورد قبول و مشمول شرکت در مسابقه می باشد.

 

 

 

 

این جشنواره در اهمیت و اعتلای مفهوم غنی «هنر و صناعات» در فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی می‌کوشد نگاهی نو و یادآورانه به این موضوع داشته باشد.

 

 

 

نخستین جشنواره و نمایشگاه عکس محیط زیست استان همدان با هدف ترویج فرهنگ حفاظت محیط زیست استان همدان در خرداد ماه سال 95 همزمان با هفته محیط زیست برگزار می شود.

 

 

 

دبیرخانه کنوانسیون بین المللی رامسر به مناسبت گرامیداشت روز جهانی تالابها و به منظور ترغیب جوانان به توجه و حفاظت از تالابها، مسابقه عکاسی از تالابها را برگزار می کند.

 

 

مسئول هیئت مذهبی شهدای گمنام صومعه‌سرا گفت: مسابقه عکس «حماسه حضور» به مناسبت سی‌وهفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این شهرستان برگزار می‌شود.

نخستین جشنواره عکس و گزارش نویسی اقتصاد مقاومتی با عنوان "منهای نفت" به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج سازندگی برگزار می شود.

این فراخوان همکاری سایت " وانپیکس " و " مجله همشهری داستان " خارج از مسابقات دوره ای سایت و با هدف تامین محتوای هدفمند تصویری می باشد.

شبکه افق سیما به مناسبت دهه فجر و ۲۲ بهمن ماه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسابقه عکاسی «من انقلابی ام» را برگزار می کند.

اولين جشنواره استاني عکس چهارمحال و بختياری با ۲۸۰ اثر از ۶۱ هنرمند عکاس و با حضورمدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي چهارمحال و بختياری افتتاح شد.

بانک دی در نظر دارد اولین مسابقه عکاسی ویژه اربعین حسینی علیه السلام سال 1394 با عنوان در وادی عشق را در دو بخش آزاد و ویژه برگزار نماید.

هیات قمر بنی هاشم (ع) ساری اولین سوگواره ملی عکس عاشورایی خود را با نام " بیرق " و با هدف اعتلای مفهوم غنی عزاداری در فرهنگ کهن مازندان، دیار علویان برگزار میکند.

فراخوان سوگواره عکس اشک محرم

دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فنّاوری و مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با هدف شناسایی دستاوردها، چالش­ها و فرصت­ها ی حوزه آموزش عالی، پژوهش، فنّاوری و نوآوری کشور از منظر هنرمندان عکاس و کاریکاتوریست،  مسابقه سراسری " آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری از نگاه عکاسان و کارتونیستها" را برگزار می نماید.

همزمان با ایام عزای سید و سالار شهیدان، فراخوان چهارمین سوگواره های عاشورایی عکس و پوستر هیأت، اعلام شد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کلانشهر اراک با هدف ارتباط دو سویه با هنرمندان خلاق و استفاده از ظرفیت های آنها در ارتباط با شهروندان، خلق و آرشیو آثار هنری ماندگار و تاثیر گذار بر ذهن مخاطب و بستر سازی در راستای آموزش و ترویج فرهنگ شهروندی و شهرنشینی اقدام به برپایی سلسله جشنواره های شهروند آفتابی نموده است. که در این زمان جشنواره عکس با عنوان « من و شهر، زشت و زیبا » را از تاریخ 14 مهرماه لغایت 20 مهرماه سالِ جاری در شهر اراک برگزار می کند.

فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی قصد دارد در راستای "حفاظت از یخچالهای کوهستانی ایران" و آگاهی بخشی در باب اهمیت یخچالهای کوهستانی در منابع آبی کشور و وضعیت گذشته و حال آنها، و همچنین بررسی تاثیرات پدیده ی گرمایش جهانی بر منابع یخچالی ایران نمایشگاه عکسی را برگزار نماید.

هیئت کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان تهران و انجمن حفظ محیط کوهستان در نظر دارد جشنواره عکسی با عنوان”کوه بان” بادو محور مواهب و زیبایی های کوهستان ایران و تخریب در محیط کوهستان ایران در دو بخش مستقل برگزار گرداند.

موسسه مهر و دوستی با همکاری کارگروه عکاسی انجمن علمی معماری دانشگاه هنر اصفهان برگزار میکند:

مشارکت در حیات جامعه انسانی سابقه ای کهن و دیرینه دارد.مشارکت جزء اساسی و جدایی ناپذیر توسعه است که با کمک داوطلبانه اجتماعی و بهره گیری از منابع داخلی برای تحقق توسعه و کاهش هزینه های آن موثر است.

نهمین دوره جشنواره ملی بهار با هدف تبیین وجوه نظری و کارکردی شعار سال در بخش های پژوهشی، هنری، ادبی، رسانه و نقد توصیفی- تحلیلی برگزار می شود.

انجمن خانواده ناشنوایان ایران با همکاری شهرداری تهران به مناسبت هفته جهانی ناشنوایان نخستین جشنوارۀ سراسری عکس ناشنوایان را با عنوان « قابی از جنس سکوت » برگزار می کنند.

مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی پس از برگزاری دو دوره این جشنواره که با استقبال کم‌نظیر عکاسان سراسر ایران و ثبت بیش از 15 هزار عکس در طول دو دوره جشنواره و تولید و انتشار سه کتاب همراه بود، اکنون سومین دوره از این جشنواره سراسری را برگزار می‌کند.

 

مدیر دبیرخانه جشنواره دوسالانه عکس تامین اجتماعی در یک نگاه گفت: مهلت شرکت در جشنواره دوسالانه عکس تامین اجتماعی در یک نگاه تمدید شد.

سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تبریز در تداوم فعالیت‌های فرهنگی و هنری خود، ششمین جشنواره‌ی ملی عکس فیروزه را برگزار می‌کند. این جشنواره، بر اساس ثبات ساختاری خود، به‌صورت حضوری و در مهر ماه 1394 برگزار خواهد شد. جشنواره در دو بخش عکس و عکس‌نوشت (بر مبنای عکس‌هایی از تبریز قدیم) برگزار می‌شود.

مدیرعامل برج میلاد تهران از برپایی جشنواره تابستانه خبر داد و گفت: این جشنواره به منظور پربارکردن اوقات فراغت شهروندان و ایجاد شادی های حلال از هفتم مرداد تا 10 مهر در یادمان ملی ایرانیان برگزار می شود.

جشنواره بین‌المللی عکس «رژان» حرکتی است مستقل که با رویکرد تبدیل مفاهیم ذهنی به قاب تصویر، آغاز شد. رژان در نخستین سال برگزاری «گرما» را به عنوان موضوعی برای رقابت عکاسان برگزید، در سال دوم، جشنواره عکس رژان نمایشگر روایت عکاسان از «آب» بود و در سومین دوره عکسان تصاویری از «رنگ» را به نمایش گذاشتند.

معاونت شهرسازي و معماري وزارت راه و شهرسازي فراخوان نخستين مسابقه سراسري عكس با موضوع محوري «نقد فضاي شهري» را منتشر كرد.

نقد فضاهای شهری معاصر کشور، با هدف ترویج نگرش کیفی و ارتقای سطح آگاهی جامعه در رابطه با بنا و فضای شهری یکی از مهمترین ماموریت های تخصصی در مباحث شهرسازی و معماری است.

دومین جشنواره ملی عکس جلوه های آب اصفهان برگزار میگردد.

دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان نیشابور با هدف ارتقای سطح آگاهی جامعه در زمینه سلامت عمومی و مفاهیم بهداشت، نخستین جشنواره ملی عکس سلامت را به شرح ذیل برگزار می نماید:

مؤسسهٔ جامعهٔ معلولین توانگران تلاش طبس با همکاری ادارهٔ بهزیستی شهرستان طبس فراخوان نخستین جشنوارهٔ سراسری عکس «معلول و اجتماع» را منتشر کرد.
معلولیت موضوعی است که به سبب نوعی تفاوت ظاهری، در معنا دچار تحریف شده است و نیاز است با زبانی دیگر تعریف و شناسانده شود.
این زبان می تواند زبان روشن و گویای عکس باشد با این هدف که در پهنه وسیع فرهنگ ، یک جنبش جدید فکری ایجاد کند.

معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری بر اساس برنامه ریزی در حوزه فرهنگ با هدف معرفی بخش های مختلف معماری ، آیین ، سنن ، فرهنگ و جاذبه های طبیعی و گردشگری شهر ساری اقدام به انتشار فراخوان عکس با موضوعات ذیل نموده است

امانت داری و اخلاق مداری.

محتوای این سایت با ذکر منبع و تحت شرایط مجوز کریتیو کامنز تخصیص 4.0 بین‌المللی قابل استفاده است.

Content by this site is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International license.

rss

بالا