عکس برتر هفته چهارم اسفند ماه1394

عکس برتر این هفته به انتخاب هیئت داوران متعلق به جناب آقای مصطفی نوده می باشد و نیز عکس شایسته تقدیر متعلق به آقای مصطفی نوده می باشد.

عکس برتر

عکاس : مصطفی نوده

عکس شایسته تقدیر

عکاس : مصطفی نوده


عکاس : مصطفی نوده

زندگی در یک دقیقه

ما در عصری زندگی می کنیم که سرعت را در تمامی وجوه آن می توان درک کرد.
در این عصر همواره به این مهم اندیشیده می شود که چگونه می توان هنر را از مکان های معمولا ساکن و خلوت موزه ها و گالری ها به درون زندگی پراز سرعت این عصر بیافزاییم.
در این بین هنرهای نویی پدید آمدند که بر اساس هنر باستان و کلاسیک رشد کردند و با تکامل آن به هنری امروزی با ساختاری مدرن و در امتداد حرکت پر سرعت شهری جای خود را میان مردم شهر باز کردند و هم اکنون جزء هنرهای شناخته شده و گاه پر از مخاطب مبدل گشته است.
گرافیتی (1) همان هنر امروزی ست که با دخالت دادن تفکرات و نظرات فلسفی و فکاهی و گاه سیاسی و مذهبی و اقتصادی و ... بستری از جریان های نو را پدید آورده است که بسیار مورد توجه و نقد و بررسی قرار می گیرد.

 
در جریان این عکس دقیقا به رویکرد هنرهای خیابانی نه به صورت نمایش حروف و اشکال  و نماد ها وفرم های شاخص آن بلکه با نگاهی سورئال و مفهومی زمان را مورد بررسی قرار داده و ازاراده ای که در تسخیر زمان است و غیر قابل کنترل به تصویر در آمده است.
آنچه در این عکس مورد توجه است قاب افقی کشیده است که در قطر خود با نقاشی ارتباطی موثر برقرار کرده است و در نقطه ی شروع و پایان زوایا ی آن ما در ابژه ی اصلی را مشاهده می کنیم که یکی ایستاده و در حال کشیدن است ( مجازی ) و در طرفی دیگر ابژه ای زنده را می بینیم که نشسته و در حال تماشاست و خط قطری گویی از چشمان او به سمت راست تصویر کشیده شده است.
زدودن رنگ از این عکس به آن نقشی ویژه داده تا تمامی عناصر و مولفه ها در یک سطح تخت و خاکستری پیام خود را متصاعد کنند و تمرکز روی مفهوم و تفکر جایگزین پرداختن به مقدار قدرت و ضعف رنگ ها شود.
پانویس:
1- دیوارنگاری یا گرافیتی به تصویر کردن نقش‌ها، اشکال، حرف‌ها، نشانه‌ها، نمادها، الگوها و کلمه‌ها بر روی دیوارها و یا هر مکان عمومی‌ای که بتوان از آن به عنوان مکانی برای نوشتن، نقاشی، کنده‌کاری و خط‌کشی کردن استفاده کرد، گفته می‌شود. دیوارنگاشته‌ها، هرگونه علامت‌گذاری‌ای به حساب می‌آیند که می‌توانند در شکل‌های نوشتن ساده حرف‌ها تا نقاشی‌های استادانه ظاهر شوند. دیوار نوشته‌ها از دوران باستان به عنوان مثال یونان باستان، امپراطوری‌های روم، چین و ایران وجود داشته‌اند. ( ویکی پدیا )

به جناب آقای «مصطفی نوده» برای انتخاب عکس برتر شاد باش می‌گوییم.

اعضای هیات محترم داوران :  آقای رضا مصطفوی - آقای اصغر خوش خلق - آقای جواد روئین - آقای علی دوست

امانت داری و اخلاق مداری.

محتوای این سایت با ذکر منبع و تحت شرایط مجوز کریتیو کامنز تخصیص 4.0 بین‌المللی قابل استفاده است.

Content by this site is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International license.

rss

بالا